Zlewozmywaki narożne – rodzaje

 

W kuchni liczy się każdy centymetr pasa roboczego. To wymaga bardzo rozważnego planowania oraz dobierania sprzętów i akcesoriów kuchennych w taki sposób, by wszystkie do siebie idealnie pasowały, a przy tym były funkcjonalne. W ostatnim czasie bardzo popularne są zlewy narożne wykonane z granitu. Można je kupić w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Na które warto zwrócić uwagę?

Narożne zlewozmywaki – jak je wybierać?

zlewozmywaki granitowe narożneZlewy mogą być jednokomorowe, dwukomorowe, a nawet dwuipółkomorowe. Od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy, mebli oraz naszych upodobań zależy, który z nich wybierzemy. Zlewozmywaki granitowe narożne jednokomorowe sprawdzą się w kuchniach o małym metrażu, zwłaszcza jeśli znajdzie się w niej miejsce również na zmywarkę (nie ma konieczności ręcznego mycia naczyń). Modele dwukomorowe są z kolei najczęściej wybierane. Pozwalają na swobodne mycie naczyń, owoców i warzyw. Można je montować również w szafkach narożnych (wpuszczane w blat). Wersje rozszerzone o jedną mniejszą komorę sprawdzą się w pomieszczeniach o dużej powierzchni, jak również wtedy, gdy lubimy spędzać czas w kuchni. Najmniejsza komora jest wówczas idealna do rozmrażania owoców czy mięsa, nada się również do tego, by woda swobodnie ściekała z umytych warzyw. Wszystkie wymienione zlewy dostępne są dziś w wersjach narożnych. Taki montaż zlewu jest zresztą często wykorzystywany, bo jest nie tylko modny, ale i funkcjonalny. Zajmuje mniej miejsca, pozwala też na zaoszczędzenie pasa roboczego. Ładnie się prezentuje, zwłaszcza w nowoczesnych kuchniach robionych na wymiar. Istotny jest też rodzaj tworzywa, z jakiego wykonany jest zlew. Najchętniej dziś wybierany jest granit. W tym przypadku zlew wyprodukowany jest z kompozytu, stanowiącego mieszankę drobnozmielonych minerałów oraz skał spojonych żywicą. To dzięki temu właśnie jest to materiał trwały i odporny na przebarwienia i uszkodzenia. By jednak służył jak najdłużej, wymaga regularnego czyszczenia. Nie wolno też dopuścić, by na jego powierzchni pojawiła się rdza, bo jej usunięcie jest zdecydowanie trudniejsze niż w przypadku zlewów stalowych.

Wyposażenie kuchni w niezbędny sprzęt nie może być przypadkowe. Tu każdy element musi pasować do całości, jak również być funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu czystości (co jest bardzo ważne w kuchni). Zlewozmywaki granitowe narożne dobrze wpisują się w te wytyczne. Sprawdzają się w miejscach o ograniczonej powierzchni, ale też bardzo nowocześnie się prezentują.