Zespół Quo Vadis kończy 30 lat

Trzydzieści lat na scenie, dziesięć albumów plus dwie demówki, niezliczona liczba koncertów. Metalowa grupa Quo Vadis to dziś praktycznie żyjąca legenda tego gatunku muzyki. Swoją historię, oczywiście muzycznie, członkowie zespołu przypomną 8 grudnia podczas jubileuszowego koncertu.

Metalowe płyty wciąż doceniane

quo vadis płytyQuo Vadis istnieje od 1988 roku. Grupa powstała w Szczecinie i przez lata zdobyła uznanie fanów ciężkiego grania, nie tylko w Polsce. Zespół pojawiał się na scenach w Europie i za oceanem, w naszym kraju można go było zobaczyć na dużych festiwalach. Kapela uczestniczyła też w projektach charytatywnych, a jej piosenki zostały wykorzystane w filmie. Quo Vadis nagrał również oficjalny hymn klubu ze swojego miasta. Członkowie zespołu są bowiem kibicami. Utwór „My Portowcy” kilka lat temu zajął drugie miejsce w plebiscycie na najlepszy hymn klubu piłkarskiej Ekstraklasy. To nie jedyne związki zespołu ze sportem. Lider i wokalista Quo Vadis, Tomasz Skaya skomponował piosenkę na cześć zawodnika MMA ze Szczecina. Kapela przygotowała również utwór z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku. W przypadku quo vadis płyty spotykały się z niezłym odbiorem. W sumie grupa ma na koncie 10 krążków, w tym koncertowe DVD. Ostatni, „Born to die” ukazał się w 2017 roku. Nagranie live zostało przygotowane z okazji 20-lecia istnienia grupy, kiedy Quo Vadis zagrał serię jubileuszowych koncertów. Grupa regularnie występuje do dzisiaj, pojawiając się choćby na letnich festiwalach.

W 2018 Quo Vadis świętuje 30-lecie istnienia. Jubileuszowe występy odbywają się od początku roku, ale ich uwieńczeniem będzie koncert w szczecińskim klubie Delta, zaplanowany 8 grudnia. Zespół przy okazji promuje nowe wydawnictwo „XXX”, prezentujące twórczość grupy z całej kariery. Koncert w Szczecinie będzie rejestrowany i ukaże się jako DVD.