Zawód – projektant wnętrz

 

Przed maturą niejeden i niejedna z was pyta – co dalej? Co mam zrobić ze swoim życiem, jaki zawód wybrać? Możliwości jest bardzo dużo, ale dziś chciałam opowiedzieć o zawodzie, który jest świetny dla osób lubiących rysować. Wymaga on także świetnej wyobraźni przestrzennej no i ważne, by osoba zajmująca się nim była bardzo twórcza. Poza tym dobrze jeśli łatwo nawiązuje kontakty, bo zawód ten wymaga nieustannej pracy z ludźmi. To projektant wnętrz.

Kto może zostać projektantem wnętrz?

projektowanie wnętrzLubisz rysować, lubisz wymyślać ciekawe scenografie miejsc, ciągle marzysz o pięknych domach? W takim razie być może projektowanie wnętrz jest zawodem w sam raz dla Ciebie? Jest to zawód szalenie ciekawy i dający bardzo wiele satysfakcji, zwłaszcza, kiedy widzi się gotowe dzieło w postaci pięknie urządzonego mieszkania, reprezentacyjnej sali bankietowej w hotelu, czy eleganckiego biura. Oczywiście rysowanie, wyobraźnia, marzenia, to są niezbędne podstawy projektowania wnętrz, ale zawód ten wymaga jeszcze kilku równie istotnych cech. Przede wszystkim trzeba umieć rozmawiać z ludźmi, bo to z ludźmi i dla ludzi się pracuje. Trzeba wiedzieć jakie są ich marzenia i umieć je urzeczywistnić, a to wcale nie jest łatwe. Dobrze jest mieć w sobie coś z psychologa. No i oczywiście niezbędna jest dobra znajomość rynku wyrobów wnętrzarskich. Wszystkie sklepy z płytkami, podłogami drewnianymi i panelami, farby do ścian, meble, lampy, nawet galerie obrazów czy sztuki nowoczesnej – to wszystko projektant wnętrz musi mieć w jednym palcu. Wtedy rozmowę z klientem można od razu poprzeć przykładem, zaprowadzić do sklepu, pokazać. No i nie można zapominać, że rolą projektanta wnętrz jest także dopilnowanie, by efekt końcowy był taki, jak w projekcie, czyli nadzór nad ekipami remontowymi.

Ale jakaż potem satysfakcja! Kiedy każdy widzi takie eleganckie, dopracowane w każdym szczególe wnętrze i zachwyca się, jak tu pięknie. Naprawdę warto. Zresztą satysfakcja z tej pracy nie sprowadza się tylko do podziwy nad wykreowanym wnętrzem, ale także wynika z tego, że sprawia się przyjemność innym i w zamian otrzymuje ich wdzięczność, polecenie dla znajomych, a często nawet zdarza się, że w trakcie pracy nad czyimś mieszkaniem rodzi się bardzo fajna i długo trwająca przyjaźń.

Więcej informacji na stronie: www.chmiest.com