Zatrudnienie pracowników z Ukrainy

Kiedy założyłem swoją firmę budowlaną, to byłem przekonany, że z łatwością znajdę ludzi do pracy. Oferowałem całkiem atrakcyjne wynagrodzenie, ale ludzi ciągle mi brakowało. Miałem już swoje pierwsze zlecenie do wykonania, ale bez pełnej obsady ludzi nie mogłem go rozpocząć. Potrzebowałem pracowników i to natychmiast, bo termin już od jakiegoś czasu mi upływał.

Pracowici Ukraińcy zatrudnieni w firmie budowlanej

pracownicy z ukrainy bydgoszczW końcu zdecydowałem się zajrzeć do agencji pracy, ponieważ na moją ofertę nikt nie odpowiadał. Potrzebna była mi fachowa pomoc, ponieważ musiałem mieć pracowników właściwie na wczoraj. W biurze rozmawiałem z młodą kobietą, która zapytała mnie, czy interesują mnie pracownicy z Ukrainy Bydgoszcz jako duże miasto przyciągała ludzi z zagranicy, więc nawet się nie zdziwiłem tym pytaniem. Potrzebowałem dziesięciu pracowników i mogłem tylu Ukraińców zatrudnić od razu. Nie wszyscy posiadali doświadczenie w budowlance, ale byli pracowici i wiedziałem, że szybko ich wszystkiego nauczę. Zdecydowałem się od razu na zatrudnienie tych pracowników z Ukrainy i przysłani oni do mnie zostali już następnego dnia rano. Pojawili się wszyscy, którzy od razu byli gotowi do pracy. Oferowana przeze mnie stawka godzinowa im odpowiadała i byli bardzo zadowoleni, że mogli u mnie pracować. Mogłem rozpocząć zlecenie. Pracownicy z Ukrainy okazali się pracowitymi ludźmi, na których zawsze mogłem polegać. Dodatkowo byli oni bardzo pojętni i szybko się uczyli. Z ich pracy zawsze byłem zadowolony i nawet udało mi się nagonić z czasem, który straciłem na początku na poszukiwanie ludzi do pracy. Wszystko wróciło na właściwe tory i byłem spokojny. Zlecenie wykonałem na czas. Pracowników z Ukrainy zatrudniłem na stałe w swojej firmie, ponieważ miałem dużo zleceń i potrzebowałem sprawdzonych ludzi do pracy a ci Ukraińcy sprawdzili się doskonale. Byłem z nich bardzo zadowolony.

Swojemu szwagrowi Arkadiuszowi, który prowadził firmę przemysłową poleciłem pracowników z Ukrainy, ponieważ on również narzekał na braki w ludziach. Szwagrowi opowiedziałem jak pracowało mi się z tymi ludźmi i wiedział już, że warto było ich zatrudnić. Na dodatek nie mieli oni zbyt wygórowanych wymagań finansowych a byli bardzo pracowici i to była ich największa zaleta.