Zalety ostrych sosów

NooTro zachwyca doświadczeniem

Zalety ostrych sosów

Ostatnio temat ostrego jedzenia stał się bardzo popularny. Wpływ na to z pewnością miały zarówno media społecznościowe, jak i coraz to bardziej rosnąca świadomość ludzi względem zdrowego jedzenia. Okazuje się bowiem, że ostre potrawy to nie tylko nowe doznania smakowe.

Dlaczego warto mieć w domu ostry sos?

ostre sosyOd jakiegoś czasu można znaleźć w internecie mnóstwo filmików na których osoby spożywają bardzo ostre sosy i przekazują jednocześnie światu swoją opinię. Filmiki te są bardzo chętnie oglądane nie tylko przez samą ciekawość, ale również, aby pośmiać się z efektów, jakie ostre sosy wywołują. Wiadomo bowiem, że jeżeli spożyjemy taki sos prosto z łyżeczki będziemy po chwili wyglądali, jak małe, zasmarkane i zapłakane dzieci. Jednakże tak naprawdę nie o to w tym wszystkim chodzi. Ostre sosy są rewelacyjne lecz w postaci dodatku do potraw. Kilka kropel naprawdę ostrego sosu może dodać świetnej pikanterii naszemu obiadowi, poprawić jego walory smakowe, a jednocześnie zadbać o nasze zdrowie. Wiadomo dziś, że ostre sosy mają rewelacyjny wpływ na nasze trawienie, jak i również wypacanie toksyn z organizmu. Poza tym jednak chronią nasze serce ponieważ ostre papryczki potrafią zmniejszyć skutki tzw. złego cholesterolu. Kapsaicyna, która znajduje się w takich sosach ma również działanie przeciwbólowe – łagodzi sygnały, które są wysyłane do mózgu przez nasz system nerwowy. Często zresztą ta substancja jest składnikiem maści na ból.

Ostre sosy mogą nam zatem pomóc zadbać o zdrowie oraz oczywiście dostarczyć nowych wrażeń. Dzisiejsze sosy są robione jedynie na bazie naturalnych składników co oznacza, że nie smakują, ani nie pachną chemią, lecz ziołami. Często również dodaje się do nich czosnek, który jak wiemy jest najlepszym, naturalnym antybiotykiem. Można zatem jeść zarówno ostro, jak i zdrowo.