Zakres usług oferowanych przez stacje diagnostyczne

 

W każdym mieście swoje usługi oferują świetnie wyposażone stacje zajmujące się kompleksową diagnostyką pojazdów. Z ich usług korzystają wszyscy kierowcy posiadający samochody osobowe, motocykle czy auta ciężarowe. Bardzo często są to po prostu podstawowe lub okręgowe stacje kontroli pojazdów. Można w nich wykonać okresowe badanie techniczne pojazdu, które najczęściej robi się raz do roku. W większości z nich samochód można również naprawić.

Stacje diagnostyczne oferują również naprawy pojazdów

stacja diagnostyczna z wrocławiaPodstawową usługą stacji diagnostycznych jest oczywiście to co jest wskazane w nazwie, czyli kompleksowa diagnostyka samochodów i motocykli. Diagnostyka oferowana jest również poza obowiązkowymi przeglądami technicznymi. Przy każdej stacji działa najczęściej również serwis samochodowy a nawet warsztat blacharsko-lakierniczy. Dzięki temu każda stacja diagnostyczna z Wrocławia może zaoferować swoim klientom kompleksowy zakres usług diagnostyczno-naprawczych. Kierowca, którego działanie samochodu chociaż odrobinę niepokoi może podjechać do takiego serwisu i zlecić dokładne sprawdzenie pojazdu. Dokładnej diagnostyce poddany zostanie układ sterowniczy, działanie zawieszenia czy układ hamulcowy. Sprawdzić można stan podwozia oraz prawidłowe działanie elektroniki. Samochodem wjeżdża się na specjalny kanał, z którego diagnosta ma widok na całe podwozie. Może w ten sposób sprawdzić działanie poszczególnych układów w trakcie ich pracy. Każdy kierowca posiadający swój samochód na pewno nie raz był autem na przeglądzie technicznym. Dokładnie takie samo badanie można wykonać w sytuacji, w której działanie samochodu zaczyna nas niepokoić. Za sprawdzenie pojazdu we własnym zakresie trzeba zapłacić około pięćdziesięciu złotych. Taka diagnostyka nie jest wpisywana do dowodu rejestracyjnego.

Jeśli okaże się, że w samochodzie coś nie działa tak jak powinno, to można od razu skorzystać z możliwości naprawy. Każda stacja dysponuje serwisem i nie trzeba już tłumaczyć pracownikom co się dzieje z samochodem. Jeśli samochód naprawia się od razu w warsztacie należącym do stacji diagnostycznej to za samo sprawdzenie samochodu nic się nie płaci. A przecież warto mieć stuprocentową pewność, że jeździ się sprawnym technicznie i bezpiecznym samochodem.