Wytrzymałe części do motocykla MZ

Na początku przygody z motocyklami, byłem niezmiernie dumny z posiadania jedynego na okolicę MZ w wersji sportowej, z którym nie mógł równać się żaden inny motor, którym jeździli koledzy. Z czasem pojawiły się nowsze i lepsze motocykle, ale sentyment pozostał, więc gdy tylko dowiedziałem się o wznowieniu produkcji motocykli tej marki, szybko zdecydowałem się kupić przynajmniej jeden nowy motor.

Wyczynowe części do nowego motocykla MZ

części MZObecnie produkowane emzetki były już nową generacją motocykli, choć wizualnie dalej były to stare dobre konstrukcje, jakie znałem z czasów młodości. Większość z nich ciągle była przeznaczona dla początkujących kierowców do jazdy rekreacyjnej lub kursów na nieduże dystanse, choć kilka modeli zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie, gdyż były przystosowane do jazdy na offroadzie, co wcześniej było dość niespotykane wśród modeli tej marki. Motocykle terenowe MZ były zdecydowanie z wyższej półki, i właśnie taki postanowiłem sobie sprawić. Jazda terenowa była sama z siebie bardzo wymagająca, zarówno od maszyny jak i od kierowcy. Zwykłe części często zużywały się w zastraszającym tempie, szczególnie przy bardziej agresywnym, popisowym stylu jazdy, wolałem więc zaopatrzyć się w części zamienne dużo wcześniej niż były one potrzebne. Ku mojemu zaskoczeniu, nowy producent motocykla oferował części MZ nie tylko w podstawowym zakresie, ale również w seriach specjalistycznych oraz do tuningu. Dzięki nim, użytkownik mógł dostosować motor niemal do każdego terenu i stylu jazdy. Oczywiście, do kupienia było także wiele różnych podzespołów przeznaczonych specjalnie do jazdy terenowej, o wzmocnionej konstrukcji i większej odporności, od dedykowanych opon po wzmocnione resory i uszczelnione elementy silnika, dodatkowo izolowane przez zapiaszczeniem czy zalaniem, co czasem się zdarzało podczas jazdy w ciężkim terenie.

Co najciekawsze, części te nie odstawały cenowo zbytnio od wersji podstawowych, były więc szczególnie atrakcyjne dla kierowców z mniejszym budżetem i początkujących. Jako iż miałem wystarczająco dużo środków przeznaczonych na motocykl, mogłem śmiało zamówić części na zapas, ale również od razu sprawić sobie komplet podzespołów by od razu móc je wymienić w maszynie i korzystać z lepszych osiągów w trudnym terenie.