Wytrzymałe chwytaki obrotowe

NooTro zachwyca doświadczeniem

Wytrzymałe chwytaki obrotowe

 

Roboty budowlane, często wykorzystują sprzęty podobne do tych, które znajdziemy w magazynach. Mowa tu o podnośnikach, wózkach widłowych, czy innych urządzeniach umożliwiających transport ciężkiego załadunku o różnych wymiarach.

Wykorzystanie chwytaków obrotowych

chwytak obrotowyW hurtowniach towar jest zapakowany w duże kartony, które stoją poukładane po kilkanaście na palecie. W zależności od asortymentu, palety stoją na ziemi, albo na wysokich regałach, aby zaoszczędzić miejsce. Załadunek takich palet na wysokość kilku metrów jest możliwa tylko dzięki wózkowi widłowemu. Każdy wózek posiada hydrauliczny wysięgnik, który jest w stanie unieść towar na wysokość kilku metrów, ale żeby to było możliwe, musi posiadać chwytak obrotowy. Jest to element, który znajduje się na ramieniu wózka i pozwala na precyzyjny załadunek. Najpopularniejsze są chwytaki widłowe, które pozwalają na przewożenie palet. Dzięki możliwości obrotu, można ładunek obracać nawet na maksymalnej wysokości. Taka funkcja ułatwia załadunek i rozładunek. Obrotowe mogą też być chwytaki do rur i wszelkich okrągłych przedmiotów takich jak beczki, czy kręgi betonowe. Zamiast wideł, posiadają one duże szczypce obrotowe, umożliwiające precyzyjne ustawienie. W trakcie budowy taki chwytak jest niezastąpiony. Wszystkie modele chwytaków są uniwersalne i pasują do każdego wózka widłowego. Waga takiego elementu może sięgać kilkudziesięciu kilogramów, ponieważ chwytaki są wykonane ze stali nierdzewnej o odpowiedniej grubości, dającej stabilizację.

Zastosowanie chwytaków jest bardzo szerokie, ponieważ możemy nimi transportować niemalże wszystko, czego człowiek nie jest w stanie siłą własnych rąk. Ponadto chwytaki są elementami demontowanymi, więc w razie potrzeby można go wymienić na inny.