Wysokiej jakości karma BARF doskonała dla psów

Decyzja o posiadaniu pupila w domu powinna być przemyślana, gdyż każde zwierzę wymaga odpowiedniej troski i opieki, a odpowiedzialny właściciel powinien zaspokajać jego potrzeby żywieniowe,  dbać o niego w odpowiedni sposób. Dzięki temu zwierzę będzie czuło się doskonale w naszym domu, będzie cieszyło się doskonałą kondycję oraz samopoczuciem. Wiele osób decyduje się na psy, gdyż są one prawdziwymi przyjaciółmi każdego człowieka. Ogromny wpływ na to, w jakiej kondycji jest nasz czworonóg, ma sposób żywienia, dlatego warto podawać mu pokarm, który charakteryzuje się wysoką jakością.

Pozytywny wpływ diety BARF na zdrowie psów

barf - karma dla psaWielu weterynarzy zaleca dietę BARF – karma dla psa składa się z surowego mięsa, kości, a także podrobów. Dzięki temu nasz czworonóg otrzymuje pokarm zbliżony do tego, jaki sam zdobywałby w naturze. Ten sposób żywienia cieszy się sporą popularnością, gdyż jest zdrowy i odpowiedni dla każdego czworonoga. Można podawać go szczeniakom, a także starym psom. Ważne jest, by kupować karmę wysokiej jakości, która pochodzi ze sprawdzonego źródła. Dzięki temu zyskujemy pewność, iż jest ona odpowiednia, a jednocześnie bezpieczna. Psy mogą otrzymywać kości, ważne jest jednak, by nie były one drobiowe, gdyż wówczas odłamki mogą zrobić im krzywdę. Ta metoda żywienia, która polega na jedzeniu głównie surowych produktów, posiada sporo zalet. Psy należą bowiem do mięsożerców, a mięso dostarcza im składników odżywczych, które są niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Dieta BARF zakłada, iż pies musi jeść mięso i produkty zwierzęce różnego pochodzenia, w tym także ryby. Ważne, by postawić na różnorodność, podawanie jednego rodzaju mięsa może przyczynić się do niedoborów składników pokarmowych. Warto wzbogacić dietę także o warzywa, które dostarczają cennego błonnika, który pozytywnie wpływa na trawienie czworonogów. Dieta BARF umożliwia dawanie czworonogom wysokiej jakości mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, które są bezpieczne łatwostrawne i smaczne.

Mięso, kości, chrząstki mają dużą zawartość białka, które jest niezbędnym elementem budulcowym w organizmie psów. Są także bogate w wapń i fosfor, co sprawia, że pozytywnie wpływają na układ kostny, wygląd skóry i włosów. Gryzienie i żucie surowego mięsa jest doskonałym sposobem na oczyszczenie powierzchni zębów. Ten rodzaj żywienia jest także doskonały dla psów z alergiami, gdyż można podawać im konkretny rodzaj mięsa, a wyeliminować ten, który powoduje nasilenie się dolegliwości.