Wykorzystanie skubarki w przedsiębiorstwach

Jednym z najbardziej innowacyjnych i praktycznych urządzeń, które znajdą swoje zastosowanie na fermach drobiu, masarniach czy w gospodarstwach rolnych jest specjalistyczna skubarka. Jest to w pełni zautomatyzowany sprzęt, który pozwala na skuteczna i szybkie skubanie drobiu z pierza. Jeżeli ktoś miał z tym styczność i próbował to wykonywać ręcznie doskonale wie jak potrafi być to pracochłonne.

Szybki proces skubania drobiu

skubarkaSkubarka pozwala na przyspieszenie tego procesu dzięki czemu produkcja czy przygotowywanie mięsa idzie o wiele szybciej oraz prościej. Jako przedsiębiorcy nie tracimy cennego czasu i nie musimy zatrudniać dodatkowych pracowników, którzy wykonywaliby te zadanie ręcznie. Konstrukcja składa się ze specjalnego bębnu, który wyposażony jest w gumowe palce. Dodatkowo umieszczony jest odpływ, który umożliwia wypływ odpadów. Jest to bardzo dobrze przemyślane i skuteczne. Przykładowo kura wychodzi w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach gotowa do dalszej obróbki. Jest to znakomity wynik, który sprawia, że wiele osób zdecydowało się na tego rodzaju inwestycję. Profesjonalna skubarka nie jest droga i nie oznacza ogromnych wydatków. Jej cena jest ustalona w taki sposób, że nawet zaczynający przedsiębiorca będzie mógł zakupić produkt bez zaciągania różnych ryzykownych kredytów. Całość jest zazwyczaj wykonywana ze stali nierdzewnej. Dzięki czemu sprzęt staje się wytrzymały i jego żywotność jest długa. Części wymienne, które zazwyczaj najszybciej się zużywają to gumowe palce. Jednak ich cena też nie oznacza wielkich wydatków. Wybierając miejsce na tego typu rzecz warto kierować się dostępem do energii elektrycznej oraz podłączeniem do wody. Jest to ważne, ponieważ maszyna będzie tego jak najbardziej wymagała. Silnik jest zazwyczaj indykcyjny. Jeżeli chodzi o wydajność to zależy od urządzenia. Jednak nowsze modele mogą średnio skubać osiem sztuk kurczaka na minutę co jest atrakcyjnym wynikiem.

Oznacza to, że w niemal godzinę możemy mieć oskubanych około czterysta osiemdziesiąt kurczaków. Jest to liczba, która sprawia, że często jedna maszyna w zupełności starczy do sporego przedsiębiorstwa. Jej wydajność jest zaskakująca i wiele osób stawia na tak skuteczne i szybkie rozwiązania. Proces automatyzacji przedsiębiorstwa wpływa na wydajność i dzięki niemu obniżamy nasze koszty.