Wybór listew przypodłogowych jako wykończenie podłóg

Wszyscy miłośnicy pięknych wnętrz wiedzą, że podstawą ładnej aranżacji pomieszczenia jest staranność wykonania nawet najmniejszych detali. Zasada ta dotyczy każdego etapu projektowania i realizacji, również etapu wykończenia podłóg. Każdy, kto staje przed wyborem podłogi na pewno zastanawia się w jaki sposób ją wykończyć. Jednym z rozwiązań są listwy przypodłogowe, które bardzo często znajdują swoje zastosowanie w nowoczesnych projektach mieszkań.

Zalety listwy przypodłogowej i jej funkcje

listwy przypodłogoweZ pozoru wydaje się, że listwy przypodłogowe nie są tak ważnym elementem wykończenia, ponieważ są umieszczane na skraju podłogi i tak na dobrą sprawę nie pełnią żadnej istotnej funkcji. Jednak jak się okazuje, sprawiają, że pomieszczenia, w których się znajdują, nabierają niesamowitego charakteru – są eleganckie i nowoczesne. Na dodatek listwy pełnią też kilka ważnych ról – maskują wszelkie niedoskonałości (np. nierówne szczeliny lub nieestetycznie docięte panele czy deski), ułatwiają przykrywają wszelkich kabli, które biegną wzdłuż ścian (od przedłużaczy lub innych sprzętów). Ponadto nowoczesne listwy przypodłogowe są bardzo łatwe w montażu i mamy możliwość samodzielnego ich docinania bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu. Oferowanych jest wiele rodzajów listew np. drewniane, styropianowe, aluminiowe.

Każda podłoga wymaga ładnego wykończenia, a listwy przypodłogowe świetnie sprawdzają się w tej roli. Pięknie komponują się z wnętrzem, zwłaszcza gdy są odpowiednio dobrane kolorystycznie – dostępne są również listwy, które można pomalować farbą według własnego uznania. Możemy je kupić również w wielu rozmiarach, począwszy od wysokości 1,5 cm, aż do 15 cm szerokości. Ich funkcjonalność sprawia, że stają się niezbędnym elementem wykończenia.