Wakacje w Gdańsku – czy warto?

Najsławniejszym polskim miastem nad Morzem Bałtyckim jest z pewnością Gdańsk – stolica województwa pomorskiego. Jest to największe miasto aglomeracji trójmiejskiej i siódme, pod względem powierzchni, miasto w Polsce. Jeśli planujemy urlop nad morzem, jako miejsce swojego noclegu, warto wybrać właśnie Gdańsk. Jakie atrakcje oferuje turystom?

Korzystne oferty wynajmu w Gdańsku

wynajem apartamentów gdańskPlaże nad Morzem Bałtyckim obfite są w bursztyny, z tego względu warto odwiedzić Muzeum Bursztynu w Gdańsku, aby poznać historię wydobywania oraz obróbki tego surowca. Kiedy już będziemy wiedzieli jak i kiedy szukać bursztynów, możemy samodzielnie spróbować swoich sił i odnaleźć kilka podczas spaceru po plaży. Oczywiście, nie jest to jedyne muzeum w Gdańsku, które warto zobaczyć. Na terenie miasta znajduje się wiele muzeów oraz sławnych zabytków, na przykład słynna fontanna przedstawiająca rzymskiego boga – Neptuna. Jest to jeden ze znaków charakterystycznych gdańskiej starówki, która w całości jest bardzo urokliwa. Co roku odwiedzana jest przez tysiące turystów, którzy pragną pospacerować wzdłuż tak zwanej Drogi Królewskiej. Idąc nią możemy dostrzec wiele zabytkowych kamienic, ratusz z figurą króla Zygmunta II na szczycie, przejść przez pięknie zdobione ornamentami bramy miasta oraz zakupić wiele pamiątek u okolicznych sprzedawców. Kiedy zdecydujemy się na wynajem apartamentów Gdańsk będzie najlepszym wyborem dla każdego. Oprócz wielu atrakcji i zabytków, oferuje kilka stanowisk, służących za kąpieliska. Można tam wykąpać się w morzu lub opalać się na ciepłym piasku. Wspaniałym miejscem na spacer będzie ulica ciągnąca się wzdłuż rzeki Motławy, przepływającej przez Gdańsk. Z rzeki możliwy jest rejs na Westerplatte, miejsce historyczne i ważne dla Polaków – to tam rozpoczęła się II Wojna Światowa. Do dziś można zobaczyć tam zachowane wartownie, koszary czy pomniki poświęcone bohaterskim obrońcom.

Wakacje nad morzem to nie tylko kąpiele, zabawy i sporty wodne, ale także możliwość zwiedzenia najpiękniejszych polskich miast. Jednym z nich jest z pewnością Gdańsk, który zachwyca przede wszystkim przepiękna, zabytkową starówką. Wynajęcie pokoju czy apartamentu w Gdańsku pozwoli na zobaczenie go w całej okazałości – od piaszczystych plaż, aż po stare, historyczne kamienice.