Taśma izolacyjna – popularne rodzaje zastosowań

W pracach biurowych, na zajęciach szkolnych z pewnością korzystaliście z taśmy samoprzylepnej. Ten praktyczny asortyment jest atrybutem każdego elektryka. 

Sprawdź, jakie rodzaje taśm samoprzylepnych kryje się w skrzynkach narzędziowych serwisantów elektryki. 

Z jakiego rodzaju taśmy korzystają elektrycy? 

taśma 3mDo klejenie kabli oraz uszkodzonych przedmiotów używa się specjalnych taśm. Ich cechą wyróżniającą jest kolor oraz grubość. Profesjonalna taśma 3m przeznaczona do izolacji została wykonana z sztywnej folii PCV. Izolacyjne taśmy są grubsze od biurowej taśmy przeźroczystej. W zależności od producenta taśma 3m może mieć od 19 do 0,3 mm. Zwykle taśma 3m występuje w różnych kolorach. Popularne rodzaje taśmy są wykonane z: czarnej, zielonej, żółtej, czerwonej oraz niebieskiej folii PCV. Innymi kolorami taśm jest beż oraz biel.

Cechy taśmy izolacyjnej 

Atrybut każdego elektryka charakteryzuje się określonymi cechami. Gdy weźmiemy taśmę izolacyjną w rękę warto ją odrobinę rozciągnąć. Podczas takiego działania taśma 3m jest niemal nierozerwalna. Zamiast szybko oderwać się od zwoju taśma 3m się rozciąga. Jest jak guma. Inną właściwością taśmy jest dobra przyczepność. Gumowata powierzchnia dobrze się przykleja. Izolacyjna taśma 3m doskonale otacza uszkodzenia. Uszczelniająca taśma 3m działa jak prawdziwy opatrunek. Ostatnią cechą taśmy jest brak przewodnictwa elektrycznego. Podczas klejenie taśma 3m nie przewodzi prądu. Wszelkie drobne uszkodzenia gumowego kabla są załatane. Po podłączeniu kabla do sieci nie odczuwamy żadnych niepokojących sygnałów. Nasz przedmiot zaczyna działać. 

Pośród rodzajów taśm do izolacji znajdziemy folie PCV pokryte dodatkami. Do popularnych rodzajów możemy zaliczyć taśmę izolacyjną z tkaniny oraz pokrytą meszkiem.