Sztuczne ognie na dużych imprezach

Organizacja większych imprez plenerowych jest ciekawym doświadczeniem. Niedawno miałam okazję, w ramach praktyk, być współorganizatorką festynu miejskiego. Teraz dopiero widzę i rozumiem, ile przygotowań wymaga wydarzenie, na które jako uczestnik przychodziłam i nieraz narzekałam na pewne niedociągnięcia. Tym, co mnie zawsze najbardziej zachwycało, były pokazy pirotechniczne.

Profesjonalny pokaz fajerwerków

pokazy sztucznych ogniOd jakiegoś czasy pobieram praktyki w firmie, zajmującej się organizacją dużych imprez plenerowych. Uwielbiam wyzwania tego typu, chociaż do tej pory nie do końca miałam pojęcie, ile czasu i energii pochłania przygotowanie dużej imprezy. Są to zazwyczaj miesiące załatwiania, negocjowania i szukania optymalnych rozwiązań. Do moich zadań, przy ostatnim projekcie, należało między innymi nawiązanie współpracy z firmą, zajmującą się pokazami pirotechnicznymi. Dowiedziałam się, dzięki temu, w jaki sposób przygotować świetliste show, które zawsze zapierało mi dech w piersiach. Wszystkie profesjonalne pokazy sztucznych ogni są ściśle połączone z jakimś epickim podkładem muzycznym. Technologia pozwala zgrać co do jednej sekundy poszczególne fragmenty utworu z wystrzałem fajerwerków. Taki pokaz trwa zawsze od kilku do kilkunastu, a nawet więcej, minut. Wymaga precyzyjnego przygotowania i ogromnej wiedzy. Dlatego firmy specjalizujące się w organizowaniu dużych wydarzeń, szukają zawsze najlepszych pirotechników, którzy mają na swoim koncie duże doświadczenie.

Dzięki temu, że jestem na praktykach w firmie, zajmującej się organizacją szkoleń, miałam możliwość poznać od kuchni pracę pirotechników. Zawsze zachwycały mnie pokazy sztucznych ogni, szczególnie te połączone z epicką muzyką. Teraz wiem, jakich taki pokaz wymaga nakładów pracy.