Sprawdzony rębak do gałęzi

Jeżeli potrzebujemy dużej ilości małych kawałków drewna do swojego kominka w domu, musimy to sobie narąbać. Większość osób robi to za pomocą siekiery czy piły. Warto jednak powiedzieć że istnieje maszyny, która może nam to znacznie ułatwić A mianowicie rębak do drewna. Jest to maszyna która może rozdrobnić nawet najmocniejsze i najtrwalsze kawałki drewna. Nie jest to jednak mały wydatek więc tym bardziej dobrze to przemyśleć. 

Który rębak do gałęzi wybrać?

rębak do gałęzi spalinowyJeżeli chodzi o ceny, to zarówno jak w zakupie tak i w eksploatacji, rębak eklektyczny będzie dużo droższy od spalinowego. Natomiast  posiada on bardzo duża zależy jaka jest cicha praca. Często jest więc wybierany do pracy domowych i podwórkowych. Rębaki spalinowe, dzięki swojej olbrzymiej mocy i wytrzymałości silnika sprawdzają się zdecydowanie lepiej w przypadku wycinek lasów i grubych gałęzi. Są to jednak praca wykonywane zazwyczaj przez duże firmy przemysłowe i gospodarcze. Czym jednak powinniśmy się kierować przy wyborze rębaka dla siebie? Jest kilka najważniejszych parametrów na które powinniśmy zwrócić uwagę. Pierwszym jest prędkość obrotowy, nie powinniśmy jednak się nim dosadnie kierować, ponieważ w badaniach jest on mierzony na pusto więc nie odzwierciedla od dokładnej mocy maszyny. Ważniejsza jest moc zasilająca. Dotyczy to oczywiście jedynie maszyn elektrycznych, jednakże jest to bardzo istotna kwestia. Jeżeli wiemy, że będziemy używać rębaka w warunkach domowych, warto jest zwrócić uwagę na poziom akustyczny. Jest to oczywiście poziom generowane głośności podczas pracy rębaka. Im niższa, tym większa szansa że przy porannym dawaniu drewna nie pobudzimy przy tym swoich domowników. Najważniejszym elementem jest zdecydowanie siła nacisku To właśnie od niej zależy, jakiej grubości kawałki drewna będziemy mogli przecinać, jest to szczególnie istotna dla takiej maszyny jak rębak do gałęzi spalinowy. Ostatnia rzeczy, na pierwszy rzut oka dość trywialną jest długość kabla. Zawsze jest lepiej dysponować większym zasięgiem kabla bez konieczności używania przedłużacza. 

 

Ostatnim rodzajem rębaków są łuparki hydrauliczne. Są one jednakże bardzo rzadko spotykane, ponieważ wykorzystywane są do największych i najcięższych kawałków drewna. Ich cena, dla zwykłego wojownika jest praktycznie nieosiągalna A co więcej, każda ewentualna usterka wiąże się z naprawą u specjalistyczne firmy. Pamiętać tutaj musimy o zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, ponieważ jeden nierozsądne ruch może w tym przypadku nas kosztować życie.