Sprawdzone nawozy naturalne

NooTro zachwyca doświadczeniem

Sprawdzone nawozy naturalne

 

Na dzień dzisiejszy każda osoba interesująca się ogrodnictwem doskonale wie, że istnieje wiele różnych rodzajów nawozów. Powoli odchodzi się jednak od stosowania nawozów sztucznych i sporo osób decyduje się postawić na nawozy w pełni naturalne. Do takich zaliczyć możemy przede wszystkim naturalny kompost, obornik ale również popularny od niedawna biohumus. 

Efektywne nawozy z biohumusem

nawozy humusoweWspomniany we wstępie biohumus występuje również pod inną nazwą, która przy wermikompost. Nawóz ten swoje doskonałe właściwości zawdzięcza głównie stworzeniom jakimi są dżdżownice kalifornijskie. Organizmy te zajmują się przetrawianiem takich substancji organicznych jak obornik, torf, kompost czy też różnego typu odpady organiczne. Nawozy humusowe na dzień dzisiejszy są prawdziwym hitem. Występują już nawet płynne wersje tego nawozu. Dzięki temu jego stosowanie jest niezwykle proste i nie wymaga dużej wiedzy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest to, że obecnie biohumus możemy wytwarzać samodzielnie poprzez założenie hodowli dżdżownicy kalifornijskiej. W tym celu wystarczy zbudować prosty kompostownik, do którego wrzucamy różne odpadki naturalne. Po umieszczeniu w kompostowniku dżdżownic zacznie się proces przemiany tych odpadków właśnie w nawóz zwany biohumusem. Niezwykle istotną cechą biohumusu jest to, że wpływa on na samooczyszczanie się roślin z substancji toksycznych jakie mogły pobierać z gleby.

Licznymi badaniami potwierdzono, że biohumus zalicza się do najbardziej efektywnych nawozów naturalnych. Poprzez stosowanie tego rodzaju nawozów możemy liczyć, że osiągniemy o wiele lepsze efekty w formie plonów. Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem tego typu nawozów to możemy je obecnie znaleźć w wielu marketach ogrodniczych oraz oczywiście w Internecie.