Sok sprzedawany w szklanych butelkach

Od zawsze uwielbiałam robić zaprawy, ponieważ moi rodzice mieli sady pełne owoców. Stało się to moim ulubionym zajęciem i pewnego dnia tata powiedział, że powinnam zacząć na tym zarabiać. W sumie jego pomysł był całkiem niezły i zaczęłam się na tym wszystkim poważnie zastanawiać.

Używanie tylko szklanych butelek w sklepie

butelki szklane 200mlPo kilku miesiącach zdecydowałam się otworzyć sok, w którym planowałam sprzedawać soki, które sama przygotowywałam. Wiedziałam, że będzie popyt, ponieważ uprzednio przeprowadziłam ankietę w całym mieście. Nie miałam pomysłu w jakich butelkach sprzedawać sok i brałam pod uwagę plastikowe, ale przez wzgląd na niską cenę ich zakupu. Ojciec od razu odwiódł mnie od tego pomysłu twierdząc, że powinnam jednak wziąć pod uwagę dobro środowiska. Zalecił mi, żebym zamówiła butelki szklane 200ml i w nich sprzedawała soki. Posłuchałam rady ojca, bo był on mądrym człowiekiem. Pojechałam do hurtowni, żeby zaopatrzyć się w takie szklane butelki. Miałam własne etykiety do naklejenia i takie butelki będą prezentowały się profesjonalnie. Zdecydowałam, że w sklepie wprowadzę butelki zwrotne tak, aby klienci również na tym zyskali. Ja również dzięki temu będę potrzebowała mniej butelek, gdyż klienci będą je zwracać. Kupiłam na początek dwieście butelek i ojciec pomógł mi je przywieść do sklepu. Od razu zaczęłam nalewać soki, które już były gotowe do butelek. Butelki były bardzo poręczne i wygodne, więc jestem przekonana, że klientom będzie się z nich dobrze korzystało.

Pomysł ze sklepem zdecydowanie się sprawdził, ponieważ klienci bardzo chętnie kupowali moje soki. Zamierzam powiększyć ofertę o przeciery owocowe i dżemy. Wszystko zamierzam przygotowywać sama, bo znam się na tym i wiem, że wszystko klientom będzie smakowało.