Sesja rodzinna: skąd jej popularność?

NooTro zachwyca doświadczeniem

Sesja rodzinna: skąd jej popularność?

Wszyscy wiemy, jak dziś wygląda funkcjonowanie dużej częsci polskich rodzin. Praca na różne zmiany, spotkania w biegu i mało czasu dla siebie. Te chwile wspólnie spędzone są razem są bardzo piękne, ale wiemy, ile potrzeb organizacji, by do nich doprowadzić. Szczególnie, gdy w rodzinie są małe dzieci. Chcemy te najpiękniejsze chwile uchwycić, zapamiętać je, by móc się im przyglądać, gdy akurat którejś części naszej rodzinnej układanki nie ma blisko nas.

Jakie są ceny sesji rodzinnych?

sesje rodzinneZ tego powodu bardzo popularne stały się sesje rodzinne. Zrobienie zdjęć samym dzieciom – nie jest trudne, bo mamy ku temu mnóstwo możliwości. Zrobienie sobie selfie, jest najprostsze. Jednak w momencie, kiedy chcemy, by na zdjęciu była już cała rodzina nie jest wcale tak prosto. Kto zrobi nam zdjęcie, jeśli my mamy pozować? Technicznie, jest to możliwe na wycieczkach wszelkiego rodzaju. Ale jeśli chcemy sesji artystycznej, musimy ich do fotografa. Tylko w profesjonalnym studiu fotograficznym sesje rodzinne wychodzą idealnie. Dobry rzemieślnik potrafi ustawić obiekt przed aparatem, tak by wyglądał najkorzystniej. Prościej mówiąc, na zdjęciach od fotografa wyglądamy zawsze ładniej. Ceny sesji rodzinnych waha się od trzystu złotych do nawet tysiąca. Ceny zależne są od miasta, w którym szukamy fotografa, od ilości odbitek, które chcemy dostać i od ilości póz. Najczęściej dostaniemy zdjęcia na płycie DVD lub pendrive plus wywołane już odbitki. Warto wspomnieć od razu o dodatkach, które szczególnie cenne są przy sesjach rodzinnych. Główne z nich to foto-albumy i obrazy na płótnie – od razu po wykonaniu sesji możemy mieć zdjęcia w pięknej oprawie. Pamiętajmy, że dobry fotograf jest w stanie zrobić takie ujęcia naszej rodziny, których sami nigdy nie będziemy w stanie uchwycić. A zdjęcia i filmy to jedyne sposoby na zatrzymanie czasu. Nigdy nie będziemy już tacy jak w momencie robienia zdjęć.

Dzieci rosną niesłychanie szybko i to najczęściej z ich powodu chcemy się fotografować w takim ujęciu. Zanim spotkamy się z fotografem możemy się zastanowić, czy chcemy standardową sesję czy może w plenerze. Ta druga opcja może być droższa, choć nie musi. Najczęściej dojazd do klientów, w niewielkim promieniu kilometrów, jest wliczony w cenę sesji i jej nie podnosi.