Rola filtrów powietrza w maszynach rolniczych

Maszyny rolnicze, takie jak ciągnik, są obecnie stałym elementem każdego gospodarstwa rolnego. Obecnie liczba gospodarstw zmniejszyła się, pozostały jedynie te, które potrafiły się odpowiednio zmechanizować. Bardzo ważne jest dbanie o stan technicznych takich maszyn, z racji ich pracy w  trudnych warunkach.

Gdzie kupować filtry do ciągnika CASE?

filtry powietrza do ciągników caseW ciągu ostatnich dwudziestu lat rolnictwo uległo ogromnym przeobrażeniom. Liczba gospodarstw rolnych znacząco się zmniejszyła, pozostały jedynie te, które zostały odpowiednio zmechanizowane. Główną maszyną wykorzystywaną na  gospodarstwach rolnych jest ciągnik, a szczególna popularnością cieszą się maszyny marki CASE. Ciągnik  to bowiem maszyna, którą można zastąpić wiele innych maszyn, dzięki czemu może ona wystarczyć do wykonywania większości zadań na gospodarstwie. Ze względu jednak na intensywną pracę i trudne warunki robocze, często dochodzi do uszkodzeń silnika tych maszyn. Rozwiązaniem problemu może być zainwestowanie w odpowiednią ochronę silników ciągników, takich jak filtry powietrza do ciągników Case. Dlaczego jest to takie istotne? Maszyny rolnicze, takie jak ciągniki pracują bowiem w warunkach silnego zakurzenia, zapylenia, dodatkowo często są narażone na wilgoć. Powstałe w ten sposób zabrudzenia nie są jednak obojętne dla stanu technicznego maszyny, a w szczególności jeżeli chodzi o jej silnik. Jeżeli kurz dotrze do tłoka silnika może dojść do jego zatarcia i trwałego uszkodzenia maszyny. Można to rozpoznać po zwiększonym poborze oleju napędowego czy paliwa i silnym nagrzewaniu się naszej maszyny. Filtr powietrza zapobiega tym problemom dzięki temu, że zatrzymuje on wszystkie zanieczyszczenia na swojej powierzchni, które dzięki temu nie mają możliwości dostania się do silnika i jego uszkodzenia. Oczywiście wybierając tego typu filtr warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. Najważniejsze jest zdecydowanie, aby dobrać filtr który jest w pełni kompatybilny z naszym ciągnikiem, czyli taki, który będzie po prostu do niego pasował.

Dzięki maszynom rolniczym gospodarstwa rolne zaczęły działać ze znacznie większą wydajnością, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Ze względu jednak na dużą rolę tych maszyn  bardzo ważne jest, aby odpowiednio dbać o ich stan techniczny. Szczególnie tyczy się to silnika, któremu trzeba zapewnić właściwą ochronę.