Rodzaje tornistrów szkolnych

Zanim dziecko nie rozpocznie nauki w szkole podstawowej, to plecak nie jest mu potrzebny, bo nie musi ze sobą nosić żadnych przedmiotów. W wieku sześciu lat, maluch staje się pierwszoklasistą, który od tego momentu będzie przez pięć dni w tygodniu uczył się w szkole. Będą mu potrzebne książki, zeszyty i przybory, które pomieści dobry tornister.

Ile kosztuje tornister w sklepie online?  

tornistry szkolne w sklepie internetowymOd pierwszej do trzeciej klasy, dzieci najcięższe książki, z których korzystają tylko na lekcjach, mogą przechowywać w szkolnych szafkach. Noszą ze sobą jedynie ćwiczenia do nauki pisania, przybory szkolne i śniadanie. Małe dzieci do szkoły noszą tornistry z usztywnianymi spodami i bokami, a starsze dzieci mają już zwykłe, uszyte z miękkiego materiału plecaki. Zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez ministra edukacji, plecaki dzieci w szkole podstawowej, nie mogą ważyć więcej niż połowa wagi dziecka, gdyż grozi to skrzywieniom kręgosłupa. Kierując się tą zasadą przy wyborze właściwego modelu, tornistry szkolne w sklepie internetowym znajdziemy o wadze maksymalnie jednego kilograma. Takie obciążenie w połączeniu z książkami, zeszytami i przyborami, będzie optymalne. Jeżeli dziecko jest małe i niewiele waży, to musimy szczególnie zwrócić uwagę na to, co wkłada do tornistra, żeby nie dźwigało na darmo ciężarów. W sklepach internetowych tornistry są tańsze o około dwadzieścia procent niż w zwykłych sklepach stacjonarnych, dlatego bardziej się opłaca zakupu dokonać w sieci. Dla maluchów, poza tym, że tornistry muszą być lekkie, to jeszcze muszą być pojemne i niewielkich rozmiarów. Dużo kieszonek wewnątrz i na zewnątrz tornistra, ułatwi pierwszoklasiście segregowanie przedmiotów. Dla ułatwienie, tornistry dziecięce po bokach posiadają specjalne siateczowe kieszonki, w których można schować butelkę z wodą, a z przodu mają dużą kieszeń zapinaną na zamek, która jest idealna na schowanie pudełka ze śniadaniem.

Dobry tornister może kosztować od stu do nawet trzystu złotych. Jednak przy wyborze warto się kierować jakością wykonania, funkcjonalnością i wagą, a nie ceną, czy marką. Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszego dziecka, dlatego wyboru trzeba dokonać rozważnie. Tornister z pewnością będzie służył maluchowi przez pierwsze trzy klasy.