Rady na kolkę u niemowlaka

Każdy rodzic obawia się momentu, w którym wystąpi kolka, gdyż wywołuje ona wiele cierpienia u dziecka. W związku z tym powinniśmy znać najbardziej klasyczne metody radzenia sobie z tą przypadłością, gdy już wystąpi. Niekiedy będziemy musieli też skorzystać ze środka farmakologicznego, jednak używajmy go jak najrzadziej.

Najlepsze metody na kolki niemowlęce

co jest dobre na kolki dla niemowlątJeśli zauważymy, że nasz dziecko mocno pręży ciało, wierzga nogami oraz głośno płacze prawdopodobnie mamy do czynienia z kolką. Powinniśmy wiedzieć co jest dobre na kolki dla niemowląt, aby jak najszybciej zareagować i ulżyć maluchowi w jego cierpieniach. W końcu dla dziecka jest to niezrozumiały i okropny ból. Zanim jednak wystąpi kolka zwracajmy zawsze uwagę na to jak nasze dziecko je. Najczęstszym powodem występowania tego problemu jest pochłanianie przez dziecko powietrza w trakcie pokarmu. Może to być wina złej jakości smoczka w butelce albo nieprawidłowy sposób jej trzymania. Gdy już kolka wystąpi musimy dać dziecku odetchnąć w pokoju bez bodźców dźwiękowych ani świetlnych, które mogą dodatkowo je straszyć. Bądźmy przy nim i zapewnijmy mu ciepło. Dlatego polecane są ciepłe kompresy oraz termofor, jak również ciepła kąpiel. Doskonałą metodą jest także masaż brzuszka przez około dziesięć minut zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Niekiedy pomaga też napar z kopru włoskiego. Istnieją też inne metody, z którymi warto się zapoznać.

Występująca u dziecka kolka nie jest niczym przyjemnym dla niego. Dlatego mając z nią do czynienia zapewnijmy dziecku pełen spokój i naszą cierpliwość oraz skorzystajmy z najprostszych i najbardziej efektownych rad domowych. Dopiero, gdy one nie zadziałają decydujmy się na produkty farmakologiczne, z których powinniśmy korzystać jak najmniej.