Pudełka z kartonu w biznesie i nie tylko

NooTro zachwyca doświadczeniem

Pudełka z kartonu w biznesie i nie tylko

Od kiedy pamiętam fascynowały mnie proste, ale niezwykle kreatywne rozwiązania. Jestem pod szczególnym wrażeniem tego, jak wielofunkcyjna okazuje się być tektura. Wykorzystywana w tak wielu dziedzinach jest chyba jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów, jakie wymyśliła ludzkość. A przy tym jest biodegradowalna. Od jakiegoś czasu prowadzę swój sklep wysyłkowy, w którym mocno wykorzystuje wyroby kartonowe. 

Kartony i ich znaczenie

opakowania kartonoweŚwiat cały czas idzie do przodu. Innowacje przynoszą ze sobą niespotykane dotąd rozwiązania, wymyślane są coraz nowsze materiały. Istnieją jednak takie materiały, które są niezmienny od lat a bez nich świat w wielu dziedzinach nie miałby jak funkcjonować. Do takich materiałów należy tektura. Nawet najbardziej nowoczesne sprzęty są przecież chowane w opakowania kartonowe w celu ich ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Karton jest chyba najbardziej uniwersalnym produktem, jaki wymyśliła ludzkość. Doceniam jego prostotę jeszcze bardziej, od kiedy prowadzę własną działalność gospodarczą. Zajmuje się sprzedażą rękodzieła przez Internet, przez co wszystkie zamówienia wysyłam drogą pocztową. Zależało mi na tym, aby oferowane przeze mnie produkty miały proste, ale przy tym eleganckie opakowanie. Na próbę kupiłam więc małe opakowania kartonowe i przewiązałam je sznurkiem. Efekt był bardzo pozytywny. Prostota, elegancja i nawiązanie do rękodzieła również  w formie opakowania. Taka forma opakowań bardzo spodobała się nie tylko mi, ale też moim klientom. 

Czasami mam wrażenie, że zachwycamy się zdobyczami techniki, a nie potrafimy docenić najprostszych rzeczy, bez których praktycznie nie potrafimy funkcjonować. Od kiedy prowadzę własną firmę wysyłkową bardzo doceniam na przykład karton. Jest to bardzo uniwersalny materiał, który sprawdza się w różnych dziedzinach życia.