Przedszkole dla szczeniaka

NooTro zachwyca doświadczeniem

Przedszkole dla szczeniaka

Prawidłowa socjalizacja i szkolenie psa w początkowym etapie jego życia (od czwartego do mniej więcej dwunastego tygodnia) ma ogromne znaczenie dla jego zdrowia psychicznego i dalszego funkcjonowania. Zaniedbania w tym okresie życia mogą prowadzić do różnych problemów, lęków i niechcianych zachowań u naszego psa.

Co nam daje psie przedszkole?

Psie przedszkole WarszawaWysłanie szczeniaka do przedszkola to wcale nie fanaberia, ale raczej doskonały pomysł na prawidłowe przeprowadzenie etapu socjalizacji zwierzaka, oswojenie go z nowymi bodźcami, zwierzętami, ludźmi. To także nauka podstawowych komend, które z pewnością przydadzą się nam wcześniej. Szukając przedszkola dla naszego psa w dużym mieście, takim jak na przykład Warszawa, powinniśmy wziąć po uwagę dojazd, aby nie był zbyt długi i zbyt stresujący dla szczeniaka. Ważne jest także i to, czy zajęcia poprowadzi behawiorysta – który będzie bardziej nastawiony na socjalizację szczeniaka i jego rozwój psychiczny – czy też trener, który zajmie się psem pod kątem szkolenia i nauki komend. Obie te osoby z pewnością będą nam w stanie udzielić wielu wskazówek na przyszłość, dzięki czemu będziemy potrafili poradzić sobie z psem w różnych nowych sytuacjach. Psie przedszkole Warszawa, czy też raczej warszawiacy, doceniają coraz bardziej. Zajęcia w takim miejscu to najlepsza okazja, aby oswoić szczeniaka z jak największą gamą nowych bodźców i sytuacji, dzięki czemu pies nie będzie się bał np. spotkania ze zwierzęciem większym od siebie czy jazdy schodami ruchomymi.

Sami, rzecz jasna, także powinniśmy kontynuować zajęcia z przedszkola, gdy już jesteśmy w domu. Pomogą nam w tym zasady, które opracowała Margaret Hughes – wskazują one, z czym należy psa oswajać w jak najmłodszym wieku, aby prawidłowo przeprowadzić jego socjalizację, co zaprocentuje w późniejszym okresie jego życia.