Profesjonalne kosmetyki w pracy i nie tylko

 

Trzy lata temu otworzyłam wraz z moją przyrodnią siostrą, Eweliną, firmę. Obydwie interesowałyśmy się od entych lat kosmetologią. Z tą różnicą, że ja ukończyłam wszelkie szkoły, kursy związane z makijażem, natomiast Ewelina skupiła się na stylizacji paznokci, czyli pedicure czy manicure. Muszę przyznać, że ku naszemu zdziwieniu ciągle brakowało nam terminów, więc wychodzi na to, że byłyśmy dobre w tym, co robimy.

Dlaczego wybieram kosmetyki profesjonalne?

kosmetyki profesjonalne na dzieńJako że w firmie, którą prowadzę z przyrodnią siostrą, zajmuję się makijażem, korzystam tylko i wyłącznie z kosmetyków znanych marek. Zależy mi na tym, aby używać kosmetyki profesjonalne na dzień, ponieważ one z reguły nie wywołują uczuleń oraz są przebadane dermatologiczne. To bardzo ważne wbrew pozorom, aby korzystać z profesjonalnych kosmetyków przynajmniej w zawodzie, który wykonuję. Jestem pewna, że kosmetyki profesjonalne na dzień potrafią utrzymywać się znacznie dłużej oraz są bardziej odporne na przykład na zmiany atmosferyczne, więc nie muszę obawiać się, że któraś z klientek będzie niezadowolona z makijażu, który wykonałam. Wydaje mi się, że smykałkę do malowania odziedziczyłam po mamie, ponieważ pamiętam, że jako mała dziewczynka uwielbiałam obserwować, jak się maluje. Później jako już nastolatka uwielbiałam malować mamę, siostrę, znajome bliższe i dalsze czy przyjaciółki. Nie lubiłam malować kobiet o takiej samej urodzie. Wręcz przeciwnie, uwielbiałam tą chwilę, kiedy po raz pierwszy przyszło mi się z czymś zmierzyć. Wyzwania to jest to, co kocham. Niekiedy zdarza się, że jestem zatrudniana do wykonywania makijażów artystycznych do sesji fotograficznych, gdzie przede wszystkim ważne jest to, aby makijaż był widoczny, wyrazisty i trwały, więc z przyjemnością używam wtedy kosmetyki profesjonalne na dzień, które takie są. Owszem, ceny są troszeczkę wyższe, ale uważam, że nie jakoś strasznie dużo. Wystarczy jedynie sprawdzić w różnych

Osobiście jestem zdania, że warto mieć kilka kosmetyków profesjonalnych niż nie wiadomo jak dużą liczbę byle jakich kosmetyków. Cena może i jest wyższa, lecz warto poświęcić i mieć jednak kosmetyki profesjonalne na dzień, które są z całą pewnością trwałe oraz są przede wszystkim bezpieczne, a także przebadane dermatologiczne i muszą spełniać odpowiednie normy.

Źródło: https://cofamyczas.com/