Poszukiwania klasycznych białych pieluch

 

Już niedługo miało przyjść na świat moje pierwsze dziecko. Długo zastanawiałam się nad tym, jakich pieluch powinnam dla niego używać. Wielorazowe pampersy praktycznie z miejsca odrzuciłam. To było drogie i nie ekonomiczne, a przede wszystkim nie ekologiczne rozwiązanie. Na rynku dostępnych było wiele rozwiązań i pieluch wielorazowych przeznaczonych dla mam chcących stosować pieluszki wielorazowe. Ja, ostatecznie zdecydowałam się na bardzo klasyczne rozwiązanie.

Zalety klasycznych, białych pieluch tetrowych

klasyczne pieluchy tetrowe białePo konsultacji z wieloma mamami, a także z moją pielęgniarką środowiskową zdecydowałam się na klasyczne, białe, niefarbowane pieluchy tetrowe. Wielorazowe pieluchy tetrowe to rozwiązanie, które stosowały już nasze prababki. Takie pieluchy są bardzo chłonne, delikatne, a przy tym hipoalergiczne. Świetnie nadają się już dla noworodków. Choć na rynku dostępne są już takie pieluszki w wielu kolorach i dziecięcych wzrokach, to najlepiej jest się zdecydować na klasyczny biały kolor. Taka pielucha nie zawiera w swojej tkaninie żadnych barwników ani sztucznych dodatków, dzięki czemu mamy pewność, że nie uczuli ani nie spowoduje alergii u niemowlęcia. Termin porodu zbliżał się wielkimi krokami, dlatego już teraz postanowiłam zakupić odpowiedni zapas takich pieluch. Poszukiwania odpowiednich klasycznych pieluszek rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: klasyczne pieluchy tetrowe białe, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć to czego potrzebowałam. Kupiłam takie pieluszki w dużej paczce, pakowane po 25 sztuk. Już wkrótce mogłam je wypróbować. Jak się okazało pieluchy tetrowe okazały się bardzo dobrym rozwiązaniem. Ich niezwykła chłonność powodowała, że nigdy nie miałam problemu z tym, że pieluszka przesiąkła na dziecięce ubranko. Bardzo łatwo było je też utrzymać w czystości. Są to niezwykle higieniczne pieluszki wielorazowe.

Przede wszystkim ich dużą zaletą jest to, że można je prać i sterylizować w bardzo wysokiej temperaturze, nawet do 95 stopni Celsjusza. Mimo użycia tak wysokiej temperatury z tetrowym materiałem nic się wtedy nie dzieje. Pieluszki tetrowe bardzo szybko schną i z łatwością można je wyprasować. Po złożeniu nie zajmują również zbyt wiele miejsca. Polecam to rozwiązanie wszystkim mamom.