Poszukiwania klasycznych białych pieluch

NooTro zachwyca doświadczeniem

Poszukiwania klasycznych białych pieluch

Już niedługo miało przyjść na świat moje pierwsze dziecko. Długo zastanawiałam się nad tym, jakich pieluch powinnam dla niego używać. Wielorazowe pampersy praktycznie z miejsca odrzuciłam. To było drogie i nie ekonomiczne, a przede wszystkim nie ekologiczne rozwiązanie. Na rynku dostępnych było wiele rozwiązań i pieluch wielorazowych przeznaczonych dla mam chcących stosować pieluszki wielorazowe. Ja, ostatecznie zdecydowałam się na bardzo klasyczne rozwiązanie.

Zalety klasycznych, białych pieluch tetrowych

klasyczne pieluchy tetrowe białePo konsultacji z wieloma mamami, a także z moją pielęgniarką środowiskową zdecydowałam się na klasyczne, białe, niefarbowane pieluchy tetrowe. Wielorazowe pieluchy tetrowe to rozwiązanie, które stosowały już nasze prababki. Takie pieluchy są bardzo chłonne, delikatne, a przy tym hipoalergiczne. Świetnie nadają się już dla noworodków. Choć na rynku dostępne są już takie pieluszki w wielu kolorach i dziecięcych wzrokach, to najlepiej jest się zdecydować na klasyczny biały kolor. Taka pielucha nie zawiera w swojej tkaninie żadnych barwników ani sztucznych dodatków, dzięki czemu mamy pewność, że nie uczuli ani nie spowoduje alergii u niemowlęcia. Termin porodu zbliżał się wielkimi krokami, dlatego już teraz postanowiłam zakupić odpowiedni zapas takich pieluch. Poszukiwania odpowiednich klasycznych pieluszek rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: klasyczne pieluchy tetrowe białe, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć to czego potrzebowałam. Kupiłam takie pieluszki w dużej paczce, pakowane po 25 sztuk. Już wkrótce mogłam je wypróbować. Jak się okazało pieluchy tetrowe okazały się bardzo dobrym rozwiązaniem. Ich niezwykła chłonność powodowała, że nigdy nie miałam problemu z tym, że pieluszka przesiąkła na dziecięce ubranko. Bardzo łatwo było je też utrzymać w czystości. Są to niezwykle higieniczne pieluszki wielorazowe.

Przede wszystkim ich dużą zaletą jest to, że można je prać i sterylizować w bardzo wysokiej temperaturze, nawet do 95 stopni Celsjusza. Mimo użycia tak wysokiej temperatury z tetrowym materiałem nic się wtedy nie dzieje. Pieluszki tetrowe bardzo szybko schną i z łatwością można je wyprasować. Po złożeniu nie zajmują również zbyt wiele miejsca. Polecam to rozwiązanie wszystkim mamom.