komory hiperbaryczne do salonu

Polecane komory hiperbaryczne

Wiele osób słyszało o kabinach hiperbarycznych, ale nie każdy wie do czego one służą. Pierwsze modele tychże urządzeń pojawiły się już w siedemnastym wieku, ale dopiero dwa wieki później na ich podstawie zbudowano komorę, z której dziś korzysta wielu pacjentów. Przede wszystkim służy ona do przeprowadzania tlenoterapii.

Jakie są modele komór hiperbarycznych?

komory hiperbaryczne do salonuTlen, którym na co dzień oddychamy, nie ma zbyt dobrej jakości, ponieważ jest zanieczyszczony licznymi metalami ciężkimi, substancjami smolistymi i rakotwórczymi czy pyłami. Oddychanie takim powietrzem niesie ze sobą ryzyko rozwinięcia się wielu, groźnych chorób, jednakże jest też konieczne, gdyż to podstawowy proces życiowy. Jednakże problemy z układem oddechowych mają także osoby cierpiące na schorzenia serca, gdyż z powodu niskiej saturacji i słabej pompy jaką jest serce, to organizmu trafia mało tlenu. Ratunkiem dla takich osób są zabiegi w komorach hiperbarycznych, gdzie otrzymują czysty tlen pod trzy razy większym ciśnieniem niża to, które występuje naturalnie w atmosferze. Jednakże ich zastosowanie jest znacznie szersze niż tylko leczenie chorób układu oddechowego. Komory hiperbaryczne do salonu przeznaczone są stosowane w celu odmłodzenia skóry czy przyśpieszenia procesu gojenia ran. Na rynku znajdziemy komory hiperbaryczne jednoosobowe, które najczęściej znajdują się w salonach urody czy prywatnych gabinetach lekarskich oraz wieloosobowe, które są w stanie jednocześnie przeprowadzić tlenoterapię dla kilkunastu osób. Takie duże komory są najczęściej spotykane w uzdrowiskach lub centrach rehabilitacyjnych, gdzie każdego roku trafiają dziesiątki tysięcy ludzi. Zabieg w komorze hiperbarycznej trwa mniej więcej od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu minut, w czasie którego jest kilka przerw kilkuminutowych. Do kabiny pacjenci wchodzą w bieliźnie i bez biżuterii.

Tlenoterapia jest ciągle dość mało znanym zabiegiem, który polecany jest osobom z najróżniejszymi schorzeniami, niekoniecznie związanymi z układem oddechowych. Na pewno jest ona potrzebna osobom, które się zatruły tlenkiem węgla, gdyż przyśpiesza oczyszczanie organizmu z czadu, osobom po przeszczepach kończyn, z oparzeniami drugiego i trzeciego stopnia czy też niedokrwienie tkanek miękkich o charakterze ostrym.

Więcej na: https://omnioxy.com/

Leave a Comment