Pojemne dyski do rejestratora

Wymiana systemu monitorowania na obiekcie wywołała więcej problemów niż usunęła. Nowy system miał świetną jakość i bardzo dobrą szybkość działania, ale owe zalety pojawiły się kosztem miejsca magazynowego na nagrany materiał, które zmniejszyło się niemal o dziewięćdziesiąt procent już po kilku minutach od włączenia systemu. Zwiększenie pamięci stało się więc natychmiastową koniecznością, wymaganą do prawidłowego działania monitoringu.

Nowoczesne dyski półprzewodnikowe do systemów monitorowania

dyski do rejestratorówProblemy z wymianą zaczęły się w momencie gdy okazało się, iż zastosowane rejestratory nie posiadają za dużo miejsca na nowe dyski, więc możliwość rozszerzenia pamięci okazała się od początku dość ograniczona. Koledzy ze stacji monitorowania usłyszeli o naszych problemach, i polecili nam zaawansowane półprzewodnikowe dyski do rejestratorów, które coraz częściej były w użytku, zastępując dotychczasowe nośniki optyczne, które były podstawowym rodzajem dysku twardego w użyciu. Przede wszystkim, owe dyski pozwalały na całkowite zniwelowanie problemu z brakiem pamięci, gdyż przekraczały pojemnością każdy dysk optyczny dostępny w sprzedaży, do tego stopnia iż ich pojemność nie byłaby możliwa do osiągnięcia na takowych dyskach. Ponadto, działały one bardzo dobrze na każdym rodzaju rejestratora, nie wymagając instalacji nowego oprogramowania czy systemu sterującego. Dzięki ich niewielkim gabarytom, zainstalowanie większej ich ilości w małym rejestratorze nie sprawiało problemu, gdyż jeden dysk półprzewodnikowy nie był większy niż jedna czwarta zwykłego dysku optycznego. Oznaczało to możliwość zastosowania wielu urządzeń jednocześnie, ogromnie zwiększając ilość miejsca na dane z kamer, zdecydowanie przydatne w przypadku zastosowania systemu wysokiej rozdzielczości, który wymagał ogromnych pojemności, by działać sprawnie.

Dyski te były również nieporównywalnie bardziej odporne niż urządzenia optyczne, zarówno jeśli chodziło o uszkodzenia mechaniczne, jak i elektryczne. W razie nagłej utraty zasilania nie było tak dużego zagrożenia wystąpienia uszkodzenia dysku jak miało to miejsce w urządzeniach optycznych, a ich przenoszenie było całkowicie bezpieczne i nie wymagało użycia jakiegokolwiek zabezpieczenia zewnętrznego by używać owych dysków jak urządzeń przenośnych.