pikniki firmowe

Organizacja eventów i pikników firmowych – co warto wiedzieć?

Eventy i pikniki firmowe są coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu w gronie współpracowników. Ich organizacja nie jest rzeczą prostą, gdyż wymaga pogodzenia ze sobą wielu czynników takich jak zapewnienie odpowiedniej ilości jedzenia czy zaplecza sanitarnego. Dlatego też odpowiednie zorganizowane takiego wydarzenia powinno być rozpoczęte dużo wcześniej, gdyż nie zawsze można załatwić wszystkie te sprawy w krótkim czasie. Decydując się na takie przedsięwzięcie powinniśmy ustalić przede wszystkim jego czas i miejsce trwania. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku pikników firmowych, gdyż powinny one nawiązywać jak najbardziej do działalności danego przedsiębiorstwa, tak aby nikt nie mógł pomylić takiego wydarzenia z innym. Co zatem warto wiedzieć o piknikach firmowych i eventach?

Własnymi siłami czyli organizacja wewnątrz firmy

Wiele firm myśląc o organizacji wydarzeń, mających na celu lepsze zintegrowanie pracowników, postanawia zorganizować je własnymi siłami. W takim przypadku kierownictwo danej firmy wybiera osoby, które będą odpowiedzialne za zorganizowanie całej imprezy. Organizacja eventów wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, tak aby na spokojnie móc zadbać o wszystkie elementy, dzięki którym zebrani pracownicy będą mogli się świetnie bawić a przy okazji lepiej się poznać. Głównym celem takich wydarzeń jest zintegrowanie całej załogi firmy, która przełoży się na bardziej efektywną ich pracę a także pomoże w rozwoju przedsiębiorstwa. pikniki firmoweDlatego też szukając odpowiednich atrakcji powinniśmy zadbać o takie rzeczy jak:

  • odpowiednia muzyka,
  • catering,
  • atrakcje sportowe.

To właśnie dzięki nim zebrani pracownicy pomimo tego, iż będą przebywać w otoczeniu kolegów z pracy, będą się dobrze bawić a także zrelaksują się. Mówiąc o odpowiedniej muzyce, powinniśmy pomyśleć o wynajęciu dj, który dzięki posiadanemu doświadczeniu zadba o to aby podczas eventu była serwowana odpowiednia muzyka. Jeśli zaś chodzi o catering, najlepiej sprawdzą się małe przekąski na zimno i ciepło oraz ciasta, które trafią w gusta wszystkich pracowników. Takie wydarzenia to nie tylko muzyka czy jedzenie lecz także gry i zabawy zespołowe, dzięki którym nasi pracownicy będą mogli lepiej się poznać. Idealnie sprawdzi się np. bilard, piłkarzyki czy mini golf. Dzięki temu sportowa rywalizacja przełoży się na bardziej efektywną współpracę.

Profesjonalna organizacja – pomoc w przygotowaniu eventów

agencja eventowaW przypadku gdy naszej firmie zależy na zorganizowaniu profesjonalnego eventu dla pracowników, dobrym rozwiązaniem okaże się agencja eventowa. Według portalu www.eventspace.pl jej pracownicy po przyjęciu naszego zamówienia zajmą się odpowiednim dobraniem wszystkich elementów takiej imprezy, tak aby jak najbardziej odpowiadały one charakterowi naszej firmy. Dlatego też przed przystąpieniem przez daną agencję do organizacji, powinniśmy jasno określić nasze oczekiwania względem takiej imprezy, tak aby pracownicy agencji eventowej nie musieli zbyt długo zastanawiać się nad jej charakterem. Dobrym rozwiązaniem okaże się jeśli całe wydarzenie będzie miało swój temat przewodni. Jest to idealne rozwiązanie gdy w naszej firmie pracują fani np. gwiezdnych wojen. Sprawi to, że nasi pracownicy docenią nasz pomysł, co sprawi że będą oni mogli jeszcze lepiej wykorzystać taką okazję do wspólnej zabawy. Warto jednak pamiętać aby ustalić z daną agencją, żeby zaplanowane atrakcje odpowiadały możliwościom naszych pracowników, gdyż nie odpowiednie ich dobranie może spowodować, że zamiast świetnej zabawy nasi pracownicy będą nie zadowoleni z takiej imprezy.

Zabawa firmowa na świeżym powietrzu czyli rodzinny piknik w firmie

pikniki firmoweJedną z najbardziej popularnych form zabawy, mającej na celu zintegrowanie pracowników i ich rodzin są pikniki firmowe. Odbywają się one zazwyczaj w miesiącach letnich, co gwarantuje możliwość wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Warto zadbać o to aby takie wydarzenie odbyło się na terenie firmy, co pozwoli na poznanie przez członków rodziny pracownika, charakteru jego pracy a także lepsze jej zrozumienie. Dlatego też dobrze jeśli jednym z punktów takiego pikniku będzie zwiedzanie terenu zakładu, który przyczyni się do lepszego poznania całego przedsiębiorstwa a także ujawnieniu planów jego rozwoju. Tak zorganizowany piknik sprawi, że nasi pracownicy będą się dobrze bawić w gronie rodziny i współpracowników. Jeśli zaś chodzi o kwestie techniczne najlepiej sprawdzą się namioty cateringowe pod którymi zebrani uczestnicy będą mogli usiąść i porozmawiać lub też zjeść coś na ciepło. Zaletą takiego rozwiązania jest to, iż w razie nagłego załamania się pogody, uczestnicy pikniku będą mogli się schronić przed deszczem. Następną istotną kwestią jest catering. Należy pamiętać aby był zróżnicowany, tak aby każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Najlepszym rozwiązaniem okażą się foodtrucki, czyli samochody gastronomiczne, w których jedzenie będzie przygotowywane na bieżąco, co sprawi, że będzie ono zawsze świeże i ciepłe. Na takim pikniku nie powinno zabraknąć odpowiednio dobranej muzyki, która wprowadzi zebranych uczestników w imprezowy nastrój. Jeśli zaś chodzi o zapewnienie odpowiednich atrakcji idealnie wpasują się takie jak: tunele areodynamiczne, lekcje tańca np. zumby czy nurkowanie. Główną zaletą tych atrakcji będzie fakt, iż uczestnicy będą mogli za darmo skorzystać z nich a przy okazji nauczyć się czegoś nowego oraz spędzić czas z rodziną.

Atrakcje dla najmłodszych – gry i zabawy na pikniku firmowym

bramka do piłki ręcznejOstatnim elementem o który należy zadbać są atrakcje dla dzieci. Warto pomyśleć aby odpowiadały one dzieciom w różnym wieku, tak aby żadne z nich nie poczuło się pominięte. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie umożliwienie im rozegrania meczu piłki nożnej. Decydując się na taką atrakcję powinniśmy zaopatrzyć się w bramki do piłki nożnej dla dzieci. Sprawią one, że obecne na pikniku dzieci będą mogły poczuć się jak ich ulubieni piłkarze i rozegrać wspólny mecz. Takie rozwiązanie sprawi również, że będą miały one okazję do nawiązania nowych znajomości. Alternatywą okaże się bramka do piłki ręcznej, która umożliwi rozegranie meczu piłki ręcznej dla trochę starszych dzieci. Innymi atrakcjami które na pewno sprawią dużo radości wszystkim dzieciom będą między innymi: dmuchańce, trampoliny czy stoiska malowania twarzy. Nie można także zapomnieć o zapewnieniu odpowiedniej opieki dla dzieci, tak aby ich rodzice mogli spokojnie spędzić czas ze znajomymi. Myśląc o dzieciach na takim pikniku firmowym, należy zapewnić im stoiska z watą cukrową czy z lodami.

W kwestii podsumowania tematu:

Eventy i pikniki firmowe dostarczają wiele przyjemności a także są okazją do wspólnego spędzenia wolnego czasu z współpracownikami i ich rodzinami. Dlatego też myśląc o ich organizacji warto odpowiednio wcześniej zacząć przygotowania, tak by w dniu planowanej imprezy wszystko przebiegło zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

1 thought on “Organizacja eventów i pikników firmowych – co warto wiedzieć?”

  1. Zorganizowanie takiego pikniku do najłatwiejszych nie należy, dlatego właścicieli firm nie powinni powierzać tego swoim pracownikom, chyba, że jest to mała impreza. Według mnie lepiej jest zatrudniać specjalne firmy, które specjalizują się w organizacji tego typu imprez i cieszyć się potem najlepszą imprezą, która będzie długo wspominana.

Leave a Comment