Nocna neonowa Warszawa

Warszawa zalicza się niewątpliwie do najbardziej reprezentacyjnego miasta Polski. Stolica skupia w sobie nie tylko największe firmy, najlepsze uczelnie czy wreszcie prawie dwa miliony mieszkańców. Jest również ważnym ośrodkiem kultury i sztuki. Ponadto mówi się również o tym, że Warszawa, podobnie jak Nowy York nigdy nie śpi. Nocna zabawa w wielu modnych klubach trwa do samego rana, a po zmierzchu wskazują na nią m.in. warszawskie neony, które dodają temu miastu niesamowitego uroku. 

Warszawska moc neonów 

neony warszawaO tym, że warszawiacy uwielbiają neony świadczy chociażby fakt, że na ulicy Mińskiej 25 znajduje się nawet dedykowane im muzeum Neon Muzeum. Muzeum to w swej stałej ekspozycji posiada blisko 60 neonów, które prezentują wiele różnych nurtów i pochodzą z różnych okresów. Miejsce to zabiera nas więc również w podróż sentymentalną, mamy wówczas okazję porównać najnowsze neonowe projekty z tymi pochodzącymi np. z lat 70. Neon Muzeum to jednak nie jedyne miejsce w Warszawie, z którymi zetknąć możemy się z neonami. Po zmierzchu w stolicy spotkać możemy je praktycznie na każdym kroku. W obrębie samego centrum bardzo wiele restauracji, barów oraz klubów posiada  neonowe szyldy. Podczas takiego nocnego spaceru w naszej głowie często pojawi się silne, oczywiste skojarzenie: neony warszawa. To właśnie one sprawiają, że miasto te nigdy nie śpi. Neony nie zdobią miasta jednak tylko od strony wewnętrznej. Wszystkie najmodniejsze kluby nocne ulokowane m.in. na ulicy Marszałkowskiej czy Placu Zbawiciela posiadają neonowe ozdoby również we wnętrzu swych lokali. Neony te wpływają pozytywnie na klimat tych miejsc, wielu osobom kojarzą się silnie z zabawą i rozrywką. W stolicy ma również miejsce wiele dużych eventów tematycznych, czyli spotkań promocyjnych organizowanych przez duże firmy. Osoby odpowiedzialne za promocję danego wydarzenia bardzo często decydują się na wykorzystanie do tego ozdobnych neonów, które efektownie zdobią każdą przestrzeń i dodają jej charakteru. Stylowe neony bardzo często przedstawiają więc konkretne loga marek, lub elementy silnie kojarzące się z nimi. Dla przykładu największe perfumerie w Polsce, które cyklicznie organizują różnego rodzaju spotkania promujące najnowsze kolekcje swych produktów często wykorzystują do tego właśnie neony. Promowane produkty bardzo dobrze wyglądają bowiem na tle neonów. 

Neony cieszą się ogromną popularnością w Warszawie nawet do tego stopnia, że funkcjonuje tam nawet muzeum neonów. Te estetyczne efekty świetlne wykorzystywane są jednak również przez duże firmy, zarówno do tworzenia wyraźnych po zmroku szyldów, jak i konkretnych ozdób popularnych zwłaszcza na eventach. Neonom zdecydowanie nie można odmówić wdzięku oraz swego rodzaju klasy.