No co ma wpływ sok z noni

 

Morwa indyjska czyli inaczej noni jest znana mieszkańcom Azji, Afryki, obu Ameryk, Australii. Jej nektar uważany jest z cudowny lek, który pomaga na wszelki dolegliwości. Przypisywane są mu właściwości przeciwrakowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. W Europie jest to roślina dość nowa, której dobra są dopiero odkrywane. Prowadzone są też badani nad jej wpływem na nasze zdrowie.  

Właściwości soku z noni

sok z noniKrajem pochodzenia tej rośliny jest Polinezja. Lubi  wilgotny i ciepły klimat. Potrafi kwitnąć i owocować w takich miejscach przez cały rok. Nie jest jednak zbyt wymagająca jeśli chodzi o uprawę. Świetnie dostosowuje się do rożnych warunków klimatycznych. Okazuje się, że nie przeszkadza jej wiatr, kwaśna gleba czy susza. Może zaowocować rosnąc zarówno na skałach ja i w lesie. Można także wyhodować ją samodzielnie w domu na parapecie. Co prawda będzie to tylko miniaturka prawdziwej rośliny ale nie przeszkadza to w pozyskaniu od niej owoców. To bowiem z owoców pozyskiwany jest sok z noni, który jest dobrodziejstwem pochodzącym z natury. W medycynie ludowej znany jest on jako lek podnoszący odporność. Pomaga także na cukrzycę, zapalenia stawów, wrzody, nowotwory, alergię, depresję, grypę. Wykorzystywane są wszystkie części tej rośliny do celów leczniczych, jednak to owoce są prawdziwym dobrodziejstwem. Sok zawiera w sobie dużo witaminy C, B3, żelaza i potasu. Powinniśmy spożywać go na czczo około 30 minut przed posiłkiem. Po otwarciu powinniśmy przechowywać go w lodówce. Maksymalny czas przechowywania to 14-20 dni. Im jest bardziej naturalny tym więcej dobrodziejstw posiada. Nie powinniśmy go tez spożywać za dużo. Prawidłową dawkę należy dobrać do wielu, masy ciała. Za zwyczaj jest to około 20-30 ml soku dziennie. Należy przechowywać go w ciemnym i suchym miejscu. Nie każdy może go też spożywać bez konsultacji z lekarzem. W związku z tym, że posiada duże ilości potasu powinni do niego rozsądnie podchodzić osoby borykające się ze schorzeniami nerek oraz serca. Nie powinny go z kolei spożywać kobiety w ciąży i karmiące a także dzieci.

Owoce noni aby do nas dotrzeć muszą pokonać długą drogę dlatego też ich cena do najniższych nie należy. Same owoce zaś im bardziej dojrzałe tym mniej apetyczne. Ich smak staje się mocno cierpki a zapach odpychające. Dlatego najczęściej używa się prawie surowych owoców do spożycia lub tylko korzysta z ich soku.