Niezbędna dezynfekcja pomieszczeń

W niektórych przypadkach dezynfekcja pomieszczeń jest niezbędna, zwłaszcza gdy w danym miejscy przebywała osoba zakażona wirusem choroby, który przenosi się z osoby na osobę drogą kropelkową. W takich sytuacjach wirus pozostaje nie tylko w powietrzu ale i osiada na wszystkich rzeczach i meblach, które w danym pomieszczeniu się znajdują. Jeśli dezynfekcja nie zostanie przeprowadzona w sposób poprawny, mogą zarazić się inne osoby, które będą tam przebywać potem. Wirusy, jeśli mają się czym żywić, mogą żyć na powierzchni mebli nawet kilkanaście dni.

Więcej o dezynfekcji powierzchni

fachowa dezynfekcja pomieszczeńJak już podkreślono we fragmencie powyżej, czasem dezynfekcja pomieszczeń jest niezbędna, chociaż nie oznacza to oczywiście, że na co dzień nie powinniśmy dbać o czystość w naszym domu. Raz na jakiś czas warto, oprócz tradycyjnego sprzątania, potraktować newralgiczne miejsca w mieszkaniu środkiem dezynfekującym. Chodzi przede wszystkim o takie miejsca jak: klamki, całe drzwi, włączniki świateł czy blaty. Są to więc miejsca, których bardzo często dotykamy, a o których myciu i odkażaniu nierzadko zapominamy. Co więcej, takie miejscami często dotykają osoby, które przychodzą do nas w odwiedziny. Zwykle po wyjściu gościa myjemy kubek czy talerz, jednak nie myślimy o tym, że dana osoba mogła mieć styczność właśnie z klamkami czy włącznikami świateł. A powinniśmy zwrócić na to uwagę, gdyż nie wiemy czy może ta osoba właśnie ma początki przeziębienia, które również wywoływane jest przez wirusy unoszące się w powietrzu, jednak przede wszystkim pozostające właśnie na przedmiotach i meblach. Dlatego tak ważne jest, by nie zapominać o tej czynności i raz na jakiś czas odkażać powierzchnie w domu, może nas to uchronić przed sezonową grypą, przeziębieniem i nie tylko. Jeśli natomiast niezbędna nam będzie fachowa dezynfekcja pomieszczeń, w każdym większym mieście znajdziemy specjalistyczne firmy zajmujące się właśnie taką dezynfekcją całych pomieszczeń.

Po takiej dezynfekcji spokojnie można ponownie zamieszkać w dawniej zakażonym miejscu, które zajmowała osoba chora. Jednak jeśli chodzi o domowe odkażanie powierzchni w domu, wystarczą nam najpierw zwyczajne środki czystości dostępne w każdym sklepie i ciepła woda. A następnie jakiś dobry środek odkażający na bazie alkoholu.