Niestandardowe materace do hotelu

Kupno materaca przysparza wielu osobom sporo kłopotu. Wbrew pozorom ich wybór jest bardzo skompilowany. Nic bardziej mylnego? Odpowiednie przygotowanie oraz zorientowanie się w rodzajach materacy pozwoli Ci łatwo wybrać interesujący materac. Wybór materaca do domu nie jest prosty, a co dopiero do hotelu.

Materace do hotelu

niestandardowe materace - produkcjaDlaczego? Materac do hotelu powinien posiadać nieco inną specyfikę, niż w przypadku kupna materaca do użytku domowego. Wybierając materac do hotelu czy pensjonatu powinieneś pamiętać, że będzie on używany przez różne osoby, o różnej wadze oraz wzroście. Nie możesz więc kierować się tu parametrami dopasowanymi do konkretnego użytkownika. Materace hotelowe muszą być trwałe na odkształcenia, a także trudnopalne. Niektóre z nich posiadają atest na niedopałek papierosa, co oznacza, że w razie kontaktu z żarem, nie dojdzie do nieszczęśliwego pożaru. Właściciele mniejszych hoteli, o niższym standardzie stawiają na materace piankowe, które łatwo można wymienić w razie dużego zużycia. Z kolei osoby prowadzące luksusowy hotel, o wysokim standardzie wyposażają swoje łóżka w materace o najwyższej jakości. Łóżka w hotelach, hostelach czy pensjonatach muszą być uniwersalne. Aby znaleźć materac przeznaczone specjalnie do tych miejsc, powinieneś poszukać specjalistycznych producentów. Hotelowe i niestandardowe materace – produkcja ta stawia na dużą wytrzymałość oraz jakość. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz, aby twój hotel cieszył się dobrą opinią oraz był polecany przez twoich gości znajomym. Zazwyczaj materace hotelowe są twardsze niż te do domu. Specjaliści polecają do hoteli materace sprężynowe lub piankowe (twarde). Ich standardowa wysokość to ok. 16–18 cm. Chociaż ceny materacy bardzo dobrego gatunku mogą wydawać się początkowo dość wygórowane, musisz pamiętać, że wraz z wysoką ceną wzrasta jakość. Im lepiej wykonany materac, tym dłużej Ci posłuży, a ty nie będziesz musiał go wymieniać co rok lub co kilka lat. Inwestycja w tym przypadku jest niezwykle opłacalna.

W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, nie będziemy zmuszeni co chwilę kupować kolejnego materaca, ale zyskamy przede wszystkim zaufanie gości. Wygodne łóżko do jeden fundamentów każdego hotelu. Osoba korzystająca z hotelu, bardzo często za dnia jest zabiegana i wraca do pokoju zmęczona, dlatego wyspanie się w wygodnym łóżku jest tak istotne.