Nasza kuchnia wzbogacona o regał na wino

Romantyczna kolacja niczym z filmu zawsze kojarzy się z pięknymi świecami, ładnym nakryciem i czerwonym winem. We Włoszech główny element każdego posiłku, w naszym kraju na stołach gości tylko czasami. Może tak być przez to, że ciężko za pierwszym razem kupić takie naprawdę dobre wino, które zasmakuje od razu. Różne gatunki, smaki, a czasami nawet roczniki, ciężko znaleźć coś dla siebie będąc początkującym koneserem.

Wykwintne wino zawsze pod ręką

regały na winoW moim domu wino gości bardzo często, jeśli jest okazja lub nawet jej nie ma. Mój tato lubi często pobawić się w konesera i smakuje, próbuje przeróżnych gatunków i smaków. Początkowo stały one na szafce w kuchni co dość często irytowało mnie i moją mamę. Byśmy wszyscy żyli bez kłótni tato postanowił zagospodarować niewielką powierzchnię, gdzie staną regały na wino. Początkowo wszyscy sceptycznie nastawieni, jednak po pewnym czasie pomysł się przyjął nie tylko z naszą aprobatą, a naszych gości. Nie dość, że regały na wino świetnie wpasowały się w przestrzeń to nie musimy się martwić o to, czy ktoś niechcący strąci butelkę z blatu kuchennego. Po za tym wino jest zawsze przygotowane dla naszych gości. Dzięki mojemu tacie, wielu naszych znajomych zaczęło próbować win, aby móc częstować swoich zaproszonych podczas jakiś małych uroczystość. Dla początkujących koneserów fajnym prezentem są regały na wino, mogą zainspirować lub nawet zachęcić do próbowania co nowszych win. Praktycznie można je znaleźć wszędzie i w każdym rozmiarze, czy nawet kolorze. W bliższej lub dalszej przyszłości mogą się przydać. Nasze regały na wino zawsze wzbudzają zainteresowanie, często zawsze ktoś z ciekawości podejdzie i przyjrzy się zawartości. Z pozoru błaha sprawa, a jednak tworzy się w pewien sposób kolejny temat do rozmów, każdy od siebie czegoś ciekawego może się dowiedzieć na temat win. Z jednej strony zupełnie błahy temat do rozmowy, jednak potrafi się rozwinąć w taki sposób, że zaciekawi on każdego i nie ma znaczenia, czy ktoś się tym interesuje lub nie.

Moje kubki smakowe nigdy nie były specjalnie wyczulone na poszczególne smaki, jednak bardzo lubię klimaty który tworzy się podczas jedzenia, niczym jak w filmie. Wystrój stołu, czy pomieszczenia zawsze docenię tak samo jak wykwintne wino, które dopełnia całą atmosferę. Może być przyjemnie i pięknie zarazem.