Narożnik do salonu

NooTro zachwyca doświadczeniem

Narożnik do salonu

Jeśli posiadamy bardzo mały dom albo też mieszkanie w bloku, każdy metr przestrzeni jest na wagę złota. Zamiast dużych, jednofunkcyjnych mebli, coraz częściej decydujemy się na rozwiązania, które pozwalają nam na zaoszczędzenie miejsca, na przykład na stoły czy ławy rozkładane albo na łóżka z dodatkowymi szufladami.

Tapicerowany narożnik – ładny i praktyczny

narożniki tapicerowane z funkcją spaniaSalon czy też pokój dzienny w naszym domu bardzo często pełni także rolę sypialni dla gości. Jeśli nie mamy dużego domu, nie uda się nam wygospodarować do tego celu osobnego pomieszczenia. Oczywiste jest, że nie wstawimy do salonu łóżka, ale raczej sofę czy kanapę z funkcją spania. Praktycznym wyjście może być dla nas zakup narożnika, który pozwala lepiej zagospodarować salon. Zajmuje niewiele więcej przestrzeni niż zwykła kanapa, ale pomieści o jedną lub dwie osoby więcej. Jest to więc dobry wybór, jeśli podejmujemy wielu gości i po prostu musimy mieć dość miejsca, by ich posadzić. Ważne jest też i to, że taki narożnik można rozłożyć, zapewniającym tym samym łóżko dla dwóch osób. Narożniki tapicerowane z funkcją spania posiadają pojemniki na pościel, a na bokach narożnika często znajdują się pojemniki np. na poduszki czy koc. Pozwala to na wygodniejsze zorganizowanie przestrzeni, a do tego wszystko jest cały czas pod ręką. Nowoczesne narożniki rozkładają się bardzo łatwo, tak więc nawet dziadkowie przyjeżdżający do nas w odwiedziny nie będą z tym mieli absolutnie najmniejszego problemu.

Jeśli chodzi o materiał na tapicerkę, to obecnie produkuje się tkaniny obiciowe, które są bardzo odporne na zabrudzenia i uszkodzenia. Łatwo jest więc je wyczyścić, a przy tym mniej chłoną wilgoć np. z rozlanego napoju, jeśli więc szybko go zetrzemy, możemy uratować narożnik przed dużą plamą.