Naprawa czy nowy element? Turbosprężarki

Napędzane turbinowo urządzenie do wymuszonego indukowania, które zwiększa wydajność silnika spalinowego i moc wyjściową poprzez wtłaczanie dodatkowego sprężonego powietrza do komory spalania nazywane jest turbosprężarką. Ulepszenie mocy silnika wolnossącego wynika z faktu, że sprężarka może wtłaczać do komory spalania więcej powietrza.

Regeneracje i usterki turbosprężarek

naprawa turbosprężarek rzeszówTurbosprężarka może być również wykorzystywana do zwiększania wydajności paliwa bez zwiększania mocy silnika. Osiąga się to poprzez zmianę energii zużytych spalin z procesu spalania i wprowadzanie jej z powrotem do „gorącej” strony turbiny, która ją obraca. Ponieważ ta strona turbiny jest napędzana energią wydechową, zimna turbina wlotowa po drugiej stronie kompresuje świeże powietrze wlotowe i wpycha je do wlotu silnika. Wykorzystując tę ​​ zmarnowaną energię do zwiększenia masy powietrza, można upewnić się, że całe paliwo zostało spalone, zanim zostanie wydmuchane na początku etapu wydechowego. Jednak jest to element, który często potrafi ulec usterkom. Naprawa turbosprężarek Rzeszów to często wyszukiwana fraza w Internecie. Wraz z rozwojem miasta, wzrasta ilość aut, które po nim się poruszają. W ofertach mechaników pakiety naprawcze są dostosowane do turbosprężarek. Zwykle można poprosić o diagnozę i regenerację elementów takich jak łopatki turbinowe, koła turbinowe, wirniki i induktory, końce wału, czy też pierścienie dysz. Większość awarii turbosprężarek jest spowodowana problemami poza turbosprężarką. Jeśli turbosprężarka jest uszkodzona, oprócz jej wymiany lub regeneracji bardzo ważne jest określenie i wyeliminowanie przyczyny awarii, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom zainstalowanej nowej turbosprężarki. Kluczem do zrozumienia awarii turbosprężarek i dokonywania dokładnych diagnoz jest zrozumienie podstawowej teorii działania silnika, teorii działania turbosprężarki.

Prawidłowo przeprowadzona diagnoza turbosprężarki może ujawnić wiele informacji na temat układu wtryskowego i napędowego, ogólnego stanu silnika, rutynowej konserwacji, a nawet problemów związanych z jakością turbosprężarki i dynamiką układu. Warto o tym pamiętać, gdyż turbosprężarka ma kluczowe znaczenie dla osiągów silnika, a fachowa diagnoza pomoże zachować auto w sprawności na dłużej.