Napraw wszystko taśmą kablową

NooTro zachwyca doświadczeniem

Napraw wszystko taśmą kablową

W domu każdej „złotej rączki” istnieje takie specjalne miejsce, w którym trzyma on swoje… narzędzia. Niezależnie od tego czy jest to w piwnicy, w garażu, w pawlaczu czy w szufladzie w przedpokoju, można tam znaleźć dosłownie wszystko, co jest potrzebne, żeby dokonać szybkiej naprawy jakiejś usterki.

Zastosowanie taśm kablowych

taśmy kabloweMyślałby kto, że zestaw śrubokrętów, wiertarka udarowa, parę gwoździ i młotek to wszystko. Owszem, są one bardzo przydatne, jednak prawdziwy majsterkowicz potrafi się bez nich obejść i uczynić niemal coś z niczego. Każdy zestaw narzędziowy uzupełniają trzy podstawowe przedmioty – dobrej jakości, uniwersalny smar, izolacyjna taśma klejąca oraz taśmy kablowe. Z tymi trzema narzędziami z powodzeniem można naprawić wszystko – cieknący kran, nieszczelne okna, wadliwe gniazdko i wiele innych usterek jakie na co dzień się zdarzają w każdym domu. Popularnie zwane trytytkami taśmy kablowe służą na niemal w każdej sytuacji. Jeśli potrzebujemy coś na szybko unieruchomić, na trytytkę nie ma mocnych. Taśma kablowa działa na zasadzie uciskowej, dlatego raz zapięta, nie da się później otworzyć – bez użycia ostrych narzędzi się nie obejdzie. Przykładowo, taśmami można spiąć wiecznie poplątane kable pod biurkiem i raz na zawsze rozprawić się z bałaganem. Można także wzmocnić każdą chwiejną konstrukcję – nadmiernie ruchliwe krzesło, odpadający zawór wody czy też niepewnie wiszący żyrandol. Wystarczy założyć, zacisnąć, po czym usunąć cążkami nadmiar materiału.

Trytytki są niezawodne – znajdują wszechstronne zastosowania w każdym zwykłym domu, ale także w profesjonalnych zakładach naprawczych. Wykonane są najczęściej z materiałów syntetycznych, jednak, gdy potrzebne jest rozwiązanie krótkotrwałe lub wielorazowe, wtedy można użyć taśmy kablowej trzymającej się na rzep.