Najnowszy sposób grawerowania

 

Grawer to nic innego, jak tworzenie wybranego przez nas napisu lub wzoru na twardym materiale takim jak np. plexi lub metal. Grawer swoją popularność zyskał między innymi dlatego, że dzięki niemu, możemy nadać unikatowego wyglądu przedmiotowi, który jest popularny. Grawerując napis np. na zegarku, który w żaden sposób nie jest unikatowy, ponieważ jest produkowany seryjnie w wielu sztukach rocznie sprawiamy, że staje się on jedyny w swoim rodzaju.

Grawer techniką laserową

laserowe grawerowanieGrawer jest znany ludzkości od bardzo dawna, jest on jednym z najstarszych sposobów na zdobienie różnego rodzaju przedmiotów. Na przestrzeni lat zmieniały się sposoby grawerowania. Jednym z najstarszych sposobów grawerowania, jest wykonywanie wzoru przy pomocy metalowego trzonu osadzonego w drewnianym trzonku. Obecnie tego typu grawerowania nie spotykamy już prawie nigdzie, obecnie prym wiedzie laserowe grawerowanie. Rozwój techniki umożliwił opracowanie sposoby na wycinanie liter oraz wzorów przy pomocy laserów. Jest to najnowsza metoda grawerowania. Najnowsza, a zarazem najlepsza, biorąc pod uwagę wszystkie z opracowanych do tej pory metod. Laserowe grawerowanie jest najlepsze między innymi z tego powodu, że jest ono najdokładniejsze. Precyzja laserów na poziomie błędu jednej setnej milimetra sprawia, że wzory grawerowane tą metodą są idealnie takie jak to sobie zaplanowaliśmy. Grawerowanie laserowe jest pracą wykonywaną maszynowo, przez co nie ma możliwości pojawienia się jakichkolwiek błędów, ponieważ w grę nie wchodzi czynnik ludzki. Grawer w ten sposób jest wykonywany dużo szybciej, ponieważ maszyna się nie męczy oraz nie musi się skupiać nad każdym swoim ruchem, tak jak musi robić to człowiek, ponieważ jest bardzo dokładnie zaprogramowana.Grawerowanie różnego rodzaju przedmiotów metodą laserową zrewolucjonizowało rynek.

Obecnie większość firm świadczących usługi z tego zakresu, posiada w swojej ofercie grawerowanie tą metodą. Jak już wcześniej wspomniałem jest to najlepsza z metod i nic nie wskazuje na to, aby popularność takiego grawerowania miała przeminąć. Do grawerowania laserowego, musimy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i przejść niezbędne szkolenie, ponieważ praca z laserami niesie za sobą ryzyko, jednak jeśli wykonujemy wszystko zgodnie z instrukcją, to możemy czuć się bezpieczni.

Więcej na ten temat na: www.jklaser.pl