Musiałam przeprowadzić pomiar elektryczności w przedszkolu

Prowadzę własne domowe przedszkole. Jako, że jest to działalność gospodarcza przepisy prawa zobowiązują mnie do tego, aby co roku przeprowadzać pomiar instalacji elektrycznej w budynku. Sprawdziłam w dokumentach, że właśnie zbliża się termin pierwszej kontroli elektrycznej. Musiałam jak najszybciej znaleźć elektryka, który się tym zajmie, ponieważ zależało mi na tym, aby mieć porządek w papierach. Poza tym w tej sytuacji w grę wchodziło bezpieczeństwo moje i dzieci.

Poszukiwania elektryka do pomiarów instalacji 

pomiary instalacji elektrycznej w warszawieNie miałam żadnego zaufanego elektryka, który podjął by się tego zadania. Tymczasem musiał być to ktoś, kto skrupulatnie i rzetelnie podejdzie do powierzonego mu zadania. Nie chciałam po prostu mieć „podbitego papierka”. Zależało mi na pewności, że instalacja elektryczna u mnie w budynku działa bez zarzutu. Zadzwoniłam do przyjaciółki, która również prowadzi działalność gospodarczą, czy zna kogoś kto wykonuje pomiary instalacji elektrycznej w warszawie. Poleciła mi swojego zaufanego elektryka. Od razu do niego zadzwoniłam. Ponieważ takie pomiary wiążą się z tym, że czasami może nie być prądu, zależało mi na tym, aby pomiary odbywały się w sobotę lub niedzielę, czyli dzień kiedy przedszkole jest nieczynne. Na szczęście nie było z tym żadnego problemu. Elektryk był elastyczny i dostosował się do moich wymagań. Po jego przyjściu od razu wiedziałam, że jest prawdziwym profesjonalistą. W swojej pracy posługiwał się fachowym sprzętem i bardzo dokładnie sprawdził instalacje w całym budynku. W trakcie pomiarów wyszło kilka drobnych usterek, ale elektryk niezwłocznie zabrał się do ich naprawy. Dzięki temu miałam pewność, że po przeglądzie i wykonanych pomiarach wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Na końcu elektryk zaparafował odpowiednie dokumenty i podbił pieczęcią. Miał on odpowiednie certyfikaty, dlatego nie musiałam się już obawiać kontroli.

Byłam bardzo zadowolona z wykonanej usługi. Pomiary elektryczne zostały przeprowadzone szybko i rzetelnie. Nadzorowałam cały proces, dlatego wiem, że wszystkie gniazdka i bezpieczniki zostały sprawdzone. Bardzo ważne jest, aby takie pomiary zawsze wykonywał elektryk posiadający odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatami. Dzięki temu mamy pewność, że jest prawdziwy fachowiec.