Motor dla dziecka

 

W przeważającej części, pierwszym pojazdem dla dziecka jest rowerek biegowy. To bardzo prosty sprzęt, który świetnie wspomaga pracę mięśni nóg. Jednak kiedy maluch już umie stabilnie chodzić, to można mu kupić specjalny motor. 

Jak wyglądają motory dziecięce z akumulatorem?

motor dziecięcy na akumulatorMałe dzieci nie umieją jeszcze pedałować na rowerze, dlatego pierwsze pojazdy są napędzane siłą ich nóżek, lub na są na akumulator. Motor dziecięcy na akumulator jest świetnym sprzętem dla maluchów w wieku od dwunastego do trzydziestego szóstego miesiąca życia o maksymalnej wadzie dwudziestu kilogramów. Posiada on jedno szerokie przednie koło oraz dwa nieco mniejsze tylne dla zachowania stabilności. Dziecko może na nim jechać odpychając się nóżkami, lub samodzielnie kierując, dzięki napędowi elektrycznemu na niewielki akumulator. Motor z wyglądu do złudzenia przypomina prawdziwy model i posiada wszystkie najważniejsze elementy, dzięki czemu wygląda bardzo realnie. Maksymalna prędkość z jaką może się na nim poruszać dziecko, to trzy kilometry na godzinę. Motor posiada bieg do przodu, pedał gazu oraz hamulec elektryczny, który działa zaraz po puszczeniu padała gazu. Długość takiego pojazdu to niecałe siedemdziesiąt centymetrów, natomiast szerokość to około trzydzieści siedem centymetrów. Jeżeli motor na akumulator kupimy w sklepie internetowym, to dostaniemy dołączoną do niego zmywalną tablicę rejestracyjną 3D, na której można napisać imię dziecka, lub dowolny napis oraz prawo jazdy z miejscem na zdjęcie.

Taki motor z pewnością ucieszy każdego kilkulatka, ponieważ jest świetnym pojazdem. Jest przeznaczony do jazdy do równej nawierzchni, gdyż ma niskie zawieszenie. Kierowanie nim jest bardzo proste, dlatego żadne dziecko nie powinno mieć z tym problemów.