MIG – typy spawarek

 

Osoby zorientowane w tematyce spawania z pewnością zdają sobie sprawę, iż spawy, czyli łączenia stali,czy innych stopów metalu, wykonywane są za pośrednictwem różnych technik. Jednym z najpopularniejszych urządzeń, są spawarki typu TIG. Ta technika należy do manualnych, oznacza to, że jakość pracy uwarunkowana jest od zdolności oraz umiejętności spawacza. W przypadku innych technik, można mówić o spawaniu automatycznym oraz półautomatycznym, w zależności od zakresu pracy oraz jej charakteru.

Różnica pomiędzy spawaniem MIG i MAG

spawarki migSpaw, jako rodzaj łączenia stali, w tym elementów konstrukcyjnych, wykonanych z różnego rodzaju stopów, jest jedną z najpopularniejszych technik łączenia ze sobą elementów. W wielu przypadkach jakość łączenia zależna jest od umiejętności i doświadczenia spawacza, jednak już średnio doświadczeni pracownicy zapewniają łączenia na wysokim poziomie, bardzo trwałe, co przekłada się na żywotność całej konstrukcji. Obok techniki TIG, najczęściej stosuje się także techniki MIG/MAG. W pierwszym przypadku spawa wykonywany jest w osłonie gazów obojętnych, natomiast technika MAG bazuje na gazach aktywnych. Dlatego dobre spawarki mig to jedne z najpopularniejszych urządzeń spawalniczych, dostępnych na rynku. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców działających w różnych branżach. Przede wszystkim pozwala na stworzenie trwałego, żywotnego łączenia pomiędzy elementami konstrukcyjnymi, dlatego ma szerokie zastosowanie w różnego typu branżach. Z powodzeniem może być wykorzystywana również w technologii automatycznej, co często podnosi wydajność prowadzonych prac oraz ich jakość.

Na rynku dostępnych jest kilka typów spawarek. Ich wybór powinien być uwarunkowany potrzebami. Do najpopularniejszych technik należą TIG oraz MIG/MAG. Bezapelacyjnie pozwalają na tworzenie trwałych łączeń, także elementów konstrukcyjnych, które wykonane zostały z różnego typu stopów. Dzięki nowoczesnym technologiom, podniesiona została także jakość samych urządzeń oraz akcesoriów z nimi związanych. Podczas wykonywania pracy niezbędne jest stosowanie specjalnej odzieży ochronnej oraz rękawic i maski, która zapewnia bezpieczeństwo, komfort oraz dobrą widoczność, co z kolei przekłada się na większą kontrolę nad całym procesem.