Metody importu towarów z USA

 

Importowanie towarów ze Stanów Zjednoczonych stanowi dużą część naszej gospodarki. Oprócz towarów dla przemysłu, import ten obejmuje też transport indywidualny, który może być używany do przewozu przesyłek kontenerowych, drobnicowych czy innych niewielkich paczek. Aby sprowadzić towar z USA, wielu klientów korzysta z firm pośredniczących w odpowiednio szybkim zorganizowaniu transportu towaru.

Transport towaru z USA do Polski

import towarów z usaDzięki firmom, które profesjonalnie zajmują się pośredniczeniu w importowaniu towarów ze Stanów Zjednoczonych, możemy sprowadzać na przykład wszelkiej maści elektronikę użytkową. Profesjonalny import towarów z USA jest popularny także dlatego, iż na tamtejszym rynku możemy znaleźć nie tylko produkty w atrakcyjnych cenach, ale także towary, które są niedostępne na europejskim rynku zbytu. Dzięki temu, iż firmy posiadające strony internetowe mogą oferować darmową wycenę transportu, w szybkim czasie jesteśmy w stanie określić z bardzo dużym prawdopodobieństwem, ile dokładnie zapłacimy za transport konkretnej rzeczy do Polski. Dzięki temu, iż możemy wpisać w specjalnych tabelach port nadania i odbioru, a także określić, czy przesyłka przyjedzie w paczce lub na palecie, firma może wycenić przesyłkę zupełnie zdalnie. Wiele stron internetowych oferuje także usługi celne, które są niezbędne w przypadku sprowadzania towaru z USA.

Duża część firm posiada własne agencje celne, co znacznie przyspiesza i ułatwia dopełnienie wszelkich formalności. Wiele firm specjalizujących się w imporcie towarów, preferuje transport morski, jako ten, który jest najpewniejszy w przypadku transportu wielu towarów. Dotyczy to także obsługi logistycznej, która obejmuje takie aspekty, jak komplementacje czy magazynowanie towaru, wysłanego z portu w USA.