Magnez stosowany w przypadku stwierdzonych niedoborów

W erze bardzo stresującego życia oraz nieprawidłowo zbilansowanej diety, wiele osób cierpi na niedobory magnezu. Są one o tyle niebezpieczne, że mogą w dłuższej perspektywie prowadzić do zaburzeń fizycznych, a także psychicznych. Niedobory magnezu mogą zatem powodować nawet zaburzenia depresyjne, które są bezpośrednim wynikiem braku podaży tego pierwiastka w diecie.

Magnez i jego suplementacja organicznymi formami

magnez organicznyNiedobory magnezu to bardzo rozpowszechnione zjawisko, które jest łączone z wieloma zjawiskami cywilizacyjnymi. D niedoborów przyczynia się zarówno stresujący tryb życia, jak i coraz mniejsza zawartość tego pierwiastka w żywności. Farmaceuci są zgodni, zażywany magnez organiczny może w dużej mierze wpływać na prawidłowy poziom tego pierwiastka w organizmie. Do organicznych soli magnezu zaliczymy na przykład mleczan, który jest popularnym składnikiem dużej części leków i suplementów. Dobrej klasy preparaty magnezowe, zawierają organiczne formy magnezu, które zapewniają optymalny poziom ich wchłaniania przez organizm. Dzięki regularnej suplementacji możliwe jest uzupełnienie niedoborów, a także wyeliminowanie ich skutków, takich jak na przykład drżenie powieki, skurcze mięśni czy niepokój. Wiele suplementów stosowanych regularnie znosi także nieprzyjemne, nocne skurcze łydek i ud. Organiczne formy magnezu są dostępne w wielu aptekach i sklepach internetowych.

Suplementacja magnezem i jego organicznymi formami jest zalecana osobom ze stwierdzonymi niedoborami, a także tym, które chcą wprowadzić suplementację zapobiegawczą. Dzięki regularnemu przyjmowaniu dobrze przyswajalnego magnezu możemy zapewnić jego podaż podczas wytężonej nauki czy pracy fizycznej lub umysłowej. Dobrej klasy suplement potrafi więc znacznie poprawić nasze samopoczucie.