Lokalizator GPS dużej mocy

Samochód był naszym podstawowym narzędziem pracy, gdyż bez niego, istnienie mobilnej grupy interwencyjnej nie miałoby większego sensu. Nieraz zdarzało się, iż skuteczność działania podczas interwencji była uzależniona w dużej mierze od szybkości reakcji i czasu, jaki mijał od otrzymania zgłoszenia do dotarcia na obiekt. Niestety, nieraz było to zadanie mocno utrudnione, głównie przez brak jakiejkolwiek koordynacji pomiędzy grupami.

Nadajnik GPS do samochodu

lokalizator gps do auta cenaBy ułatwić sobie pracę i zapewnić minimum koordynacji między zespołami, postanowiliśmy wyposażyć auta służbowe w nadajniki gps, podające w trybie ciągłym położenie danej grupy do centrum monitorowania. Mimo iż wielu kolegom nie spodobał się ten pomysł, został on wdrożony dość szybko, gdyż za lokalizator gps do auta cena nie była zbyt wygórowana, i mogły one być zamontowane niemal natychmiastowo. Już w pierwszych dniach po instalacji, mimo wątpliwości kolegów, nowy system okazał swoją skuteczność. Operatorzy stacji monitorowania, dzięki znajomości lokalizacji poszczególnych grup, mogli teraz bez trudu znaleźć zespół znajdujący się najbliżej miejsca wezwania, a jeśli owy zespół miał już jakieś zgłoszenie, mogli szybko wyznaczyć inną grupę do przyjęcia zgłoszenia, jak również pokierować trasą zespołów spoza miasta, które nie znały jeszcze drogi do wszystkich obiektów objętych naszą ochroną. Dzięki lokalizacji mogliśmy również pomóc innym kolegom w odnalezieniu najszybszej drogi do miejsca wezwania, niekoniecznie tej którą wskazywała nawigacja, często nie posiadająca dokładnych map mniejszych dróg i skrótów, jakich używaliśmy podczas jazdy w mieście, ale również na bieżąco informować operatorów o sytuacji na drodze, korkach mogących zablokować dojazd na miejsce i robotach drogowych, które nie były pokazane na mapie. Koniec końców, lokalizator przydawał się również w sytuacjach awaryjnych.

Samochód kolegów, który uległ awarii w miejscu w którym nie było zasięgu sieci komórkowej został szybko zlokalizowany właśnie dzięki nowemu systemowi GPS, mimo iż koledzy nie mogli skontaktować się z operatorami. Mimo iż lokalizatory były stosunkowo prostymi urządzeniami, to potrafiliśmy znaleźć dla nich coraz to nowe zastosowania, ułatwiając sobie pracę tak bardzo, jak to było możliwe.