Księga weselna jako pamiątka weselna

 

Obecnie we wszystkich sklepach z akcesoriami ślubnymi znaleźć można wiele ciekawych pomysłów zarówno w ramach podziękowań dla rodziców za trud włożony w wychowanie jak i dla gości weselnych za przybycie i ofiarowane prezenty. Coraz częściej także para młoda na osobnym stoliku umieszcza księgę wpisów dla gości bądź specjalną skrzynkę, do której mogą wrzucać np. drewniane serduszka z życzeniami czy innym zapiskiem.

Księga weselna to pamiątka na całe życie

ciekawa księga wpisów gości weselnychZachowanie wszystkich życzeń w jednym miejscu jest bardzo trudne. Część kart z życzeniami, które para młoda otrzymuje od swoich gości, po kilku latach wyblaknie i napisy są mało widoczne. Dla zebrania wszystkich życzeń w jednym miejscu posłuży na pewno ciekawa księga wpisów gości weselnych. Taka księga kosztuje kilkadziesiąt złotych, a stanowi pamiątkę na cale życie. Zarówno gotowe księgi jak i te stworzone pod specjalne zamównienia pary młodej są niezwykle nowoczesne i coraz bardziej popularne. W trakcie przyjęcia weselnego goście mogą wpisać swoje życzenia nowożeńcom. Czasami podczas osobistych życzeń pod kościołem plącze się nam język i pod wpływem emocji nie wiemy co życzyć na nowej drodze życia. Dlatego taka forma napisania życzeń jest bardzo ciekawa. Czasami oprócz życzeń przyjaciele wpisują jakąś ciekawą wspólną przygodę, którą przeżyli wraz z parą nowożeńców. Zapisanie osobistych przeżyć ze wspólnego życia lub też wspomnienia z wesela jest świetną pamiątką na długie lata. Dobrze jest sięgnąć do takiej księgi wpisów i pokazać ją swoim dzieciom, wnukom czy prawnukom. Czasami z wielkim uśmiechem będzie dane czytać księgę. Czasem z wielkim smutkiem gdy przeczytamy życzenia od kogoś kogo nie ma już wśród nas. Dlatego taka księga jest bardzo piękną pamiątką z dnia swojego wesela.

Zarówno film z wesela jak i zdjęcia w postaci fotoksiążki lub innego albumu są najbardziej popularną pamiątką weselną. W ostatnich latach zapanowała również moda na umieszczanie specjalnej księgi wpisów dla gości weselnych, na której zapisuje się życzenia. Taka forma jest świetnym pomysłem na przechowywanie życzeń w jednym miejscu, a nie na kilkudziesięciu kartach z życzeniami. Praktycznie w każdym sklepie z akcesoriami weselnymi są dostępne różnego rodzaju księgi wpisów dla gości weselnych.