Kompleksowe szkolenie operatora uav

Filmowanie eventów, wesel, czy podobnych imprez nie należało wcale do łatwych, i potrzeba było niemało wprawy i doświadczenia, by móc uważać się za profesjonalistę. Po kilkunastu latach takiej pracy, mogłem śmiało za takowego się uważać, mając już dość duże doświadczenie w używaniu najróżniejszych narzędzi, ułatwiających pracę. Coraz częściej, jednak, zdarzały się zlecenia obejmujące filmowanie eventu dronem, co było niemałą nowością, ale również i urozmaiceniem pracy.

Szkolenia pilotażu drona dla profesjonalistów

kompleksowe szkolenia na dronyPilotaż drona wymagał zupełnie innych umiejętności niż sama obsługa kamery, ale również pozwalał na kręcenie filmów o wiele bardziej imponujących niż za pomocą naziemnej kamery. Było to więc bardzo duże wyzwanie, które jednak mogło przynieść spektakularne efekty. Sęk w tym, iż większość zleceniodawców wymagała od kamerzystów zaświadczenia o odbytym kursie na operatora drona. Było to zrozumiałe, gdyż amatorskie podejście do pilotażu mogło skończyć się bardzo nieprzyjemnie. By nabyć nowe umiejętności, ale też uzyskać możliwość przyjmowania nowych zleceń, zgłosiłem się do firmy organizującej kompleksowe szkolenia na drony dla osób używających tego rodzaju urządzeń w pracy. Było to kilkumiesięczne szkolenie, obejmujące nie tylko techniki pilotażu, zarówno podstawowe, skierowane do osób takich jak ja, bez jakiegokolwiek doświadczenia, jak i również zaawansowany kurs pilotowania dla doświadczonych operatorów. Kursy miały na celu nie tylko nauczyć potencjalnych operatorów samego pilotowania, ale również posługiwania się wszelkimi funkcjami różnego rodzaju dronów, w programie także był obszerny blok wykładów o naprawie i konserwacji maszyn, oraz równie wyczerpująca seria wykładów o zachowywaniu bezpieczeństwa na pokazach.

Szkolenie odbywało się na różnego typu dronach, zarówno wyczynowych jak i obserwacyjnych, a wykładowcy przedstawiali wszelkie zagadnienia bardzo wyczerpująco, śmiało odpowiadając nawet na najbardziej nietypowe pytania. Po tak obszernym kursie, nawet osoba całkowicie nieobeznana z pilotowaniem drona mogła bez przeszkód zacząć przygodę z tymi maszynami. Po ukończeniu egzaminu końcowego, kursanci mogli również łatwo znaleźć pracę jako kamerzyści lub specjaliści od filmowania z powietrza w wielu firmach.