Kominy w Lublinie

Bardzo wielu projektantów zapomina o tym, jak istotne jest odpowiednie zaprojektowanie przewodów kominowych. W zależności od tego, jakie przeznaczenie ma mieć dana konstrukcja, należy odpowiednio dobrać rozwiązanie. Dawniej wszystkie przewody do odprowadzania spalin wykonywało się z cegły pełnej, jednak dzisiaj odchodzi to już w niepamięć. Zbyt długo trwało bowiem stawianie wysokiej konstrukcji z tak drobnych elementów. 

Systemy kominowe w Lublinie 

kominy lublinCoraz większym zainteresowaniem cieszą się rożnego rodzaju kominy systemowe dostępne w bardzo wielu sklepach w Lublinie. W zależności od naszych oczekiwań i potrzeb, możemy znaleźć wśród nich odpowiednie dla nas rozwiązanie. Dobranie takiego systemu wymaga jednak pewnej świadomości, na temat tego, jakie cechy powinien posiadać nasz komin. Innego rozwiązania będziemy poszukiwać w przypadku, kiedy jesteśmy podłączeni bezpośrednio do sieci centralnego ogrzewania i zależy nam tylko na wentylacji pomieszczeń, a innego jeśli chcemy odprowadzić spaliny z pieca. Są jednak pewne cechy, które powinien posiadać każdy komin i nie ma większego znaczenia to, jakie jest jego przeznaczenie. Wszystkie kominy Lublin, które są oferowane na terenie miasta przez producentów, są bardzo proste w montażu. Wynika to z budowy danego systemu. Zwykle są to specjalnie profilowane pustaki kominowe. Mogą być wykonane z różnych materiałów, dobieranych w zależności od ich przeznaczenia. Bardzo popularne jest budowanie przewodów, które są wybudowane z różnego rodzaju betonów. Oprócz betonowych pustaków, stosuje się również ceramiczne wkłady. Są to elementy o kształcie walca, które wkłada się do pustaków. Ceramika jest bowiem znacznie bardziej odporna na działanie wysokiej temperatury oraz różnego rodzaju szkodliwych, agresywnych substancji chemicznych powstających podczas spalania drewna lub gazu. 

Długie przewody dymowe powinny być dodatkowo ocieplane. Termoizolacja sprawi, że opary swobodnie wylecą z naszego komina i nie skroplą się na wewnętrznych ściankach przewodu. Takie skropliny są bardzo niekorzystne, ponieważ wtedy spalanie jest mniej efektywne. Jeżeli zależy nam na tym, aby ograniczyć emisję szkodliwych substancji, to do wielu kominów systemowych możemy zainstalować specjalne filtry, które będą oczyszczały spaliny.