Kolorowe poszewki do hotelu – tak czy nie?

Polacy coraz częściej nocują w hotelach. Wynika to nie tylko z badań, ale również z rozwoju branży hotelarskiej w Polsce. W tym momencie na rynku pojawia się coraz więcej prywatnych inwestorów a niżeli wielkich spółek czy sieci, które chcą w kolejnych lokalizacjach zakładać swoje hotele. Rosnąca konkurencja działa tylko na korzyść klienta mającego coraz to większy wybór. Czym więc hotelarze starają się przykuć uwagę potencjalnych klientów? Przede wszystkim wygodnymi i niebanalnymi pokojami. 

Dekoracyjne poduszki, nowoczesne pokoje 

poszewki dekoracyjneCo oznacza niebanalny pokój? Dla każdego przecież standard jest czymś zgoła odmiennym. Jeden ceni ciszę i spokój, hotel w kameralnym miejscu z dala od zgiełku miasta czy ścisłego centrum. Inni cenią bliskość do najbardziej popularnych miejskich knajp, ścisłego centrum. Jak się jednak okazuje lokalizacja w dzisiejszych czasach to nie wszystko. Co więc mogą i robią właściciele hoteli, żeby przekonać klientów do rezerwacji miejsca akurat u nich? Zaczyna się uderzać w patriotyczne, lokalne i patetyczne tony. To bardzo fajna opcja dla osób, które przyjeżdżają z daleka. Bo kto nie chciałby zobaczyć ludowych nawiązań, wzorów czy innych rzeczy jeśli przemierza setki kilometrów, aby zwiedzić dane miejsce? W tym aspekcie królują hotele znajdujące się w głównie w obszarze Łowicza oraz okolic, gdzie wszelkie ludowe wzory są wciąż aktualne. To samo tyczy się noclegów w naszych, polskich górach. Turyści liczniae przybywający w tamte okolice nie mają ochoty jeść pizzy czy kebabów jak również spać w miejscach totalnie nie przypominających tradycyjnych góralskich chat. W hotelach, które są przygotowane na nieco innego klienta niż przeciętny turysta coraz częściej można na łóżkach oraz kanapach zauważyć poszewki dekoracyjne nawiązujące do miejsca w którym aktualnie się znajdujemy. Ciupagi, kwiaty czy szereg innych motywów góralskich coraz częściej pojawia się na pościelach, poduszkach dekoracyjnych czy obrazach w hotelach, to wszystko sprawia, że wszystko staje się bardziej realne.

Hotele, które cały czas decydują się na wystrój w wybranym przez sieć stylu wiele tracą, bowiem takie poszewki dekoracyjne oraz inne ozdobne akcenty przyciągają wielką ilość potencjalnych klientów. Jak się okazuje ozdobne akcenty często wpływają na końcową ocenę obiektu, a ta przeważnie jest wystawiana na forum gdzie czytają ją nie tylko osoby z kraju, ale również poza. To również dla klientów zagranicznych, aby poznali naszą kulturę oraz historię warto się zdecydowanie bardziej starać.