Klimatyczna Kudowa – Zdrój

Położona w sercu Gór Stołowych miejscowość Kudowa – Zdrój to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w województwie dolnośląskim zarówno w okresie zimowym jak i wiosenno- letnim. Malownicza, kaskadowa rzeźba terenu to prawdziwy raj dla fanów fotografii oraz miłośników sportów zimowych czy sezonowych maratonów MTB. Znajdziemy tu wiele atrakcji turystycznych, a jedną z nich jest popularne uzdrowisko.

Atrakcje turystyczne w Kudowie – Zdrój

kudowa zdrój atrakcjeWypad w Sudety to wspaniały pomysł na długi weekend, ferie czy wycieczkę w trakcie urlopu. Do Kotliny Kłodzkiej prowadzi zawiła droga Stu Zakrętów, dzięki czemu mamy szansę poczuć się niczym bohaterowie filmu wspinając się w górę i w dół wraz z górskim krajobrazem. Niesamowity, górski klimat z pewnością udzieli się każdemu, kto zdecyduje się odwiedzić Kudowę – Zdrój oraz jej urokliwe okolice. Znajdziemy tu zarówno mnóstwo możliwości do aktywnego spędzania czasu, takich jak prowadzący przez kotlinę czerwony Główny Szlak Sudecki, gdzie możemy udać się na wielogodzinne górskie wędrówki trasami Skalnego Miasta lub spróbować swoich sił w krętych ścieżkach Błędnych Skał, albo zdobywając górskie szczyty. Na szczególną uwagę zasługuje niewątpliwie góra Igliczna (845 m n. p. m.) znajdująca się w masywie Śnieżki, na szczycie której znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej. Do kolejnych niezwykłych zabytków architektury Kotliny Kłodzkiej należą m. in. Kaplica Czaszek czy Sanktuarium w Wambierzycach, do którego prowadzą liczne schody. Po długich wędrówkach po górskich szlakach możemy zwiedzić inne miejsca. Ponadto Kudowa Zdrój atrakcje turystyczne w obrębie miasta dedykuje zarówno turystom jak i kuracjuszom, ponieważ mieści się tu jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w województwie dolnośląskim. Znajdziemy tu m. in. pijalnię wód mineralnych oraz salę koncertową, która służy realizacji wydarzeń kulturalnych. Wieczorny odpoczynek możemy zaplanować również w bardziej relaksującym otoczeniu korzystając z usług miejscowych kompleksów wypoczynkowych takich jak SPA czy centra odnowy biologicznej lub sauny, które pozwolą nam na klimatyczny wypoczynek oraz regenerację sił.

Każdemu, kto wybiera się na wycieczkę w Góry Stołowe nie sposób również polecić jednodniowego wypadu do stolicy Czech, jaką jest podbijająca serca turystów barwna Praga. O jednodniową wycieczkę możemy zapytać w pobliskim punkcie informacji turystycznej. Sudety to bez wątpienia druga zimowa stolica Polski, dlatego na uwagę w sezonie zimowym zasługuje także położony nieopodal Zieleniec, w którym znajduje się stok narciarski, dlatego wybierając się do Kotliny Kłodzkiej koniecznie zaznaczcie go w swoim harmonogramie podróży!