Kiedy skorzystać z antresoli magazynowej?

Magazynowanie towarów jest niezbędne, aby zapewnić ciągłość sprzedaży i w miarę możliwości stałą dostępność towarów dla klientów. Jednak aby system przechowywania był funkcjonalny, musi spełniać wymogi nie tylko pojemności, ale również łatwego dostępu do towarów, które przecież trzeba zdejmować z półek, a następnie umieszczać na nich nowe produkty.

Zalety antresoli magazynowych

antresole magazynoweWraz z rozwojem firmy lub w wyniku wzmożonego zainteresowania klientów może okazać się konieczne zwiększenie powierzchni, służącej do magazynowania różnego rodzaju produktów, jednak rozbudowa magazynu jest bardzo kosztowna, a w przypadku wynajmu lokalu nie zawsze jest możliwa. Wynajem dodatkowego magazynu to dodatkowe koszty, a które nie zawsze jesteśmy w stanie sobie pozwolić w długofalowej perspektywie. Doskonałym rozwiązaniem w kwestii zwiększenia powierzchni magazynowej są antresole magazynowe, których koszt może być nawet trzy razy niższy niż budowa nowego magazynu, a w przypadku wynajmu inwestycja zwraca się już po kilkunastu miesiącach. To również systemy bardzo bezpieczne, zapewniające łatwy dostęp do towarów, dlatego świetnie sprawdzą się w przypadku składowania produktów, do których musimy mieć stały dostęp ze względu na specyficzne cechy towaru. Takie rozwiązanie daje większą kontrolę nad składowanymi przedmiotami i sprawia, że w razie konieczności mamy selektywny dostęp do niektórych z nich. Pamiętajmy jednak, że choć wytrzymałość podstawy antresoli pozwala na składowanie ciężkich przedmiotów, to jednak nie jest tak wytrzymała jak betonowa posadzka, zatem nie możliwe będzie korzystanie z wózka widłowego, który będziemy musieli zastąpić wózkiem ręcznym.

Rozbudowa magazynu lub konieczność wynajęcia nowego obiektu logistycznego to bardzo duży koszt. Doskonałym rozwiązaniem zarówno na powiększenie istniejącej już powierzchni składowej, jak i wydzielenie selektywnych stref na poszczególne towary, które wymagają większej kontroli i stałego dostępu są antresole, które świetnie organizują przestrzeń magazynowania.