Karma hipoalergiczna dla psów alergików

Alergie pokarmowe mogą zdarzyć się nawet u naszych domowych zwierzaków. Będzie objawiało się to różnymi zachowaniami u nich. Psy zazwyczaj mają problem z sierścią, oczami, a nawet nosem. Aby temu zapobiec trzeba zmienić karmę. Często rodzaj mięsa, z którego wykonana jest dana mieszanka karmowa sprawia, że zwierzak odczuwa problem. Ten poradnik podpowie Ci, jak go wyeliminować.

Najlepsza karma dla psów alergików

najlepsza karma hipoalergiczna dla psaPsiak musi dobrze się odżywiać, aby cieszyć się pełnym zdrowiem. Jeśli zauważasz, że Twój zwierzak jest osowiały lub niechętnie je musisz coś temu zaradzić. Najlepsza karma hipoalergiczna dla psa w sklepach występuje pod kilkoma postaciami. W każdej z nich wykorzystuje się tylko jeden rodzaj mięsa i dużo witamin oraz mikroelementów. Dlaczego tylko jeden? Jeśli pies jest uczulony na mięso wieprzowe, zawsze gdy zje mieszankę karmową (czyli wiele rodzajów mięsa w jednej karmie) będzie odczuwał alergię. Podając mu każdy z rodzajów mięsa osobno (na początku w małych ilościach) zauważ, po którym zwierzak czuje się najlepiej. Karmy hipoalergiczne pozwalają nam sprawdzić, czego nie może jeść nasz pies. Jeśli okaże się, że jest to na przykład baranina, możesz wybierać hipoalergiczne mieszanki bez tego rodzaju mięsa. W karmach hipoalergicznych znajdują się minerały wspomagające cały system immunologiczny zwierzaka. Dzięki temu alergeny w jego układzie pokarmowym są stale zwalczane. Jeśli będzie on cały czas posilał się takim pożywieniem to z czasem jego uczulenie zupełnie lub prawie zupełnie zniknie. Poza tym karmy te są dobrze przyjmowane przez zwierzaki. Nie tylko psom się je podaje, ale również kotom, a nawet królikom. Każde zwierzę może mieć uczulenie na jakiś konkretny produkt. Twoim obowiązkiem jest odnalezienie go i zamiana na coś innego, wartościowego.

Uczulenia zwierząt to nic dziwnego, dlatego ich pożywienie musi pochodzić z przetwórni, w której dokładnie selekcjonuje się każdy kawałek karmy. Tym sposobem powstaje jedzenie, które jest tolerowane przez organizm każdego zwierzaka. Aby pies czuł się dobrze karm go jedzeniem, które łatwo się przyswaja. Nie tylko zadbasz o zdrowie Twojego pupila, ale także przedłużysz jego życie. Zadbany zwierzak odwdzięczy się dawką radości oraz energii. Zauważysz to zarówno w domu, jak i na spacerach.